Dy persona arrestohen me dyshimin se vranë kushëririn pas sherrit për pronat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mëngjesin e së enjtes një person mbeti i vrarë në fshatin Garunjas të Lushnjës pas një sherri mes kushërinjve për motive pronësie, njofton policia.

I vrarë me armë gjahu mbeti 30-vjeçari Romeo Hasalla si dhe u plagosën babai tij, Shaip Hasalla, 65 vjeç dhe dy vëllezërit, Laert Hasalla dhe Emiljano Hasalla.

Për këtë ngjarje janë arrestuar disa orë pas ngjarjes Marjus dhe Afrim Hasalla.

Rreth një muaj më parë ndodhi një tjetër ngjarje e rëndë në Velipojë për shfrytëzimin e hapësirave bregdetare.

Konflikti mes familjeve Ferracaku dhe Gocaj shkaktoi 4 viktima: Kujtim Ferracakun, Xhovani Gocajn, Edmond Gocajn dhe Myzerim Zenelin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

Etiketimet

Presidentja e KE në Tiranë, takime me presidentin dhe kryeministrin

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka nisur nga Tirana vizitën në vendet e rajonit. Presidentja e Komisionit Europian u prit me ceremoni...

Çështja ‘Tahiri’ shqyrtohet sot në Gjykatën e Lartë

Gjykata e Lartë shqyrton sot çështjen ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ky i fundit është paraqitur mëngjesin e sotëm në ambientet e kësaj gjykate. Saimir...

Këngëtari amerikan shpallet fajtor për abuzim seksual

Këngëtari amerikan R Kelly i njohur për hitin “I believe I can fly” është shpallur fajtor nga një gjykatë për abuzim seksual të grave...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER