Pamje nga përplasja fizike e ndodhur dje në zonën turistike të Korçës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 68-vjeçar është plagosur në mes të ditës në nje hotel me turistë në Korçë

Policia njoftoi se ngjarja ndodhi pas një sherri të nisur, ku njëri prej personave e ka kërcënuar personin tjetër duke i drejtuar armën. Kjo ngjarje, raporton komisariati i Korçës, ndodhi për motive të dobëta.

Pas kërcënimit me armë sherri vijoi më tej, ku janë përdorur edhe sende te forta, me të cilat është plagosur 68-vjeçari.

Euronews Albania ka siguruar videon ku tregohet momenti i ngjarjes. Në video dallohet se bëhet fjalë për një moment të ditës, ku lëvizjet janë të shpeshta dhe në një zonë të frekuentuar nga turistët.

Dy personat e përfshirë në konflikt janë arrestuar nga forcat e policisë, e cila po vijon hetimet mbi ngjarjen.

Etiketimet

Ulen tensionet Paris-Uashington, Franca rikthen ambasadorin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron do të rikthejë javën e ardhshme ambasadorin francez në Shtetet e Bashkuara. Vendimi u mor pas një bisede telefonike të...

Reciprociteti për targat serbe, profesori: Dy mesazhet që Kosova i përcolli Brukselit

Aplikimi i reciprocitetit të Kosovës për targat e automjeteve serbe ka prodhuar debate mes Prishtinës dhe Beogradit si dhe ka nxitur reagime nga Brukseli. Blerim...

Çollaku: Rama e ka masakruar Kosovën. Vodo: Ka promovuar interesat e Shqipërisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku dhe ekspertja e gjeopolitikës, Teuta Vodo janë përplasur mbi idenë e “Open Balkan”. Sipas Çollakut, Rama e ka dëmtuar...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER