6 humbje jete dhe 780 raste të reja nga COVID-19

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit ka pasur 780 raste të reja me COVID-19 ndërsa kanë humbur jetën 6 persona që ishin të prekur nga virusi.

Aktualisht janë 12,789 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin. Vetëm në Tiranë janë gati 5 400 persona të prekur nga virusi.

Në Spitalet COVID po marrin trajtim 224 pacientë, nga të cilët 19 janë në gjendje më të rënduar.

Shqipëria numëron prej fillimit të pandemisë 2 580 viktima nga COVID-19.

Statistika (19 Shtator 2021)

Testime totale              1,151,640

Raste pozitive               162,953

Raste të shëruara         147,584

Raste Aktive                   12,789

Humbje jete                     2,580

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë             5,394

Shkodër          1,338

Fier                  1,209

Durrës             1,188

Vlorë               781

Lezhë              635

Elbasan           643

Berat               502

Korçë              295

Kukës              307

Gjirokastër      274

Dibër                224

Etiketimet

“Mësova shqip për dy vjet”, ambasadori austriak: Shijoj mikpritjen shqiptare dhe ushqimin

Ambasadori austriak në Tiranë, Christian Steiner ka treguar për emisionin “Mirëmëngjes” se ka filluar të mësojë gjuhën shqipe dy vite më parë. Gjatë intervistës me...

‘Asnjë përmirësim në fushën e medias’, ambasadori austriak: S’duhet të ndërhyjë qeveria apo biznesi

Ambasadori austriak në Tiranë, Christian Steiner u shpreh për emisionin “Mirëmëngjes” se vitin e fundit në Shqipëri nuk ka pasur asnjë përmirësim në fushën...

Erdogan tërhiqet nga paralajmërimi për dëbimin e ambasadorëve

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan deklaroi të hënën se ambasadorët të cilët kishte paralajmëruar se do t’i dëbonte kishin bërë një hap pas dhe...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER