Policia arreston 26-vjeçarin, qarkullonte me armë zjarri në qytet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Durrësit ka arrestuar një 26-vjeçar, banues në Shijak pasi u kap me armë zjarri dhe kokainë.

Eraldo Vora po lëvizte me mjetin e tij tip “Audi” në momentin që policia i ka kontrolluar makinën.

Nga njoftimi i policisë bëhet me dije se u kapën një armë zjarri pistoletë, 1 krehër dhe 10 fishekë. Më pas në banesën e tij u gjet rreth 14 gramë kokainë dhe sende të tjera të kundraligjshme.

“Gjithashtu, në banesën e këtij shtetasi u konstatua lidhje e paligjshme e energjisë elektrike,” – thuhej në njoftim.

Policia e Durrësit i ka kaluar materialet e sekuestruara pas përfundimit të operacionit “Sallmone” në Prokurori për të vijuar hetimet.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 

 

Etiketimet

Drejtori i Transportit Publik në Tiranë: S’do rritje të çmimit të abonesë dhe biletës

Drejtori i Transportit Publik në Tiranë, Enton Punavia deklaroi për Euronews Albania se nuk do të ketë rritje të çmimit të biletës apo abonesë...

“Mësova shqip për dy vjet”, ambasadori austriak: Shijoj mikpritjen shqiptare dhe ushqimin

Ambasadori austriak në Tiranë, Christian Steiner ka treguar për emisionin “Mirëmëngjes” se ka filluar të mësojë gjuhën shqipe dy vite më parë. Gjatë intervistës me...

‘Asnjë përmirësim në fushën e medias’, ambasadori austriak: S’duhet të ndërhyjë qeveria apo biznesi

Ambasadori austriak në Tiranë, Christian Steiner u shpreh për emisionin “Mirëmëngjes” se vitin e fundit në Shqipëri nuk ka pasur asnjë përmirësim në fushën...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER