Kreu i grupit të Lazaratit, Gate Mahmutaj ndahet nga jeta pak ditë pas lirimit me kusht

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gate Mahmutaj, i dënuar si kreu i grupit të kultivimi të kababisit në Lazarat, ka ndërruar jetë në banesën e tij, gjashtë ditë pas lirimit me kusht.

Mahmutaj u arrestua nga policia e shtetit në vitin 2014 në kuadër të aksionit për asgjësimin e hashashit në fshatin famëkeq të kultivimit të kanabisit.

Ai ndodhej prej disa vitesh në qeli, pasi u dënua me 12 vite burg.

Sipas policisë Mahmutaj vuante nga një sëmundje e rëndë dhe vetëm një javë më parë ishte nxjerrë nga qelia duke u dërguar pranë familjes për të kaluar ditët e fundit.

Fillimisht ai u transportua në spitalin e burgut, por më pas mjekët urdhëruan nxjerrjen e tij nga ky spital, pasi nuk kishte më shpresa për jetën.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Ende pa autor sulmi me tre të vrarë në Deçan, jashtë rrezikut i plagosuri

Me gjithë impenjimin maksimal të policisë së Kosovës, ende nuk është arritur të zbardhet asgjë mbi sulmin me armë ndaj një autobusi në fshatin...

Demokratët festojnë sot Pavarësinë dhe Çlirimin, Basha homazhe tek Monumenti i Nënës Shqipëri

Kreu i PD-së Lulzim Basha i shoqëruar nga deputetë dhe përfaqësues të tjerë të Partisë Demokratike ka zhvilluar paraditen e sotme homazhe për Ditën...

Nisin punimet për aeroportin e Vlorës, Rama: Vepër historike për Shqipërinë dhe Kosovën

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në ceremoninë e nisjes së punimeve për aeroportin e Vlorës e cilësoi atë një vepër historike jo vetëm për...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER