Çështja e Saimir Tahirit vijon në Apel

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dosja e Saimir Tahirit dhe Jaeld Çelës është dërguar në Apel nga Gjykata e Lartë pas vendimit të kësaj të fundit.

Gjykata e Lartë vendosi rikthimin e çështjes për ish-ministrin e Brendshëm dhe ish-zyrtarin e lartë të policisë për shqyrtim në një trupë tjetër gjykuese me argumentin se kundër Tahirit ka pasur shkelje të procedurave.

Ish-ministri Tahiri akuzohet për trafik droge, por gjykata e dënoi vetëm për shpërdorim detyre me 5 vite burg të konvertuara në 3.4 vite shërbim prove.

Me prishjen e vendimit nga Gjykata e Lartë dosja rikthehet përsëri në Apel.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Zviceranët mbështesin masat shtrënguese kundër COVID-19

Votuesit zviceranë kanë përkrahur masat qeveritare për luftim të pandemisë së coronavirusit, kanë treguar rezultatet preliminare të një referendumi. Më shumë se 60 për qind...

Dimri vjen me reshje të dendura shiu dhe dëbore

Reshjet e dendura të shiut dhe flokët e parë të dëborës kanë shkaktuar problematika në disa qarqe të Shqipërisë. Durrësi, Tirana, Dibra, Shkodra dhe Elbasani...

140% fitim, kompania Lego u jep ditë pushimi dhe bonus punonjësve

Lego, prodhuesi më i madh i lodrave në botë, u ka dhënë 20. 000 punonjësve të saj tre ditë pushime shtesë dhe një bonus...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER