Vendimi i KQZ-së për verifikim të thelluar, Agron Kapllanaj e quan një praktikë rutinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Agron Kapllanaj, kandidati i Partisë Demokratike në Fier u shpreh në Euronews Albania se vendimi i KQZ-së për një verifikim të thelluar për figurën e tij është një praktikë rutinë e këtij institucioni.

“Verifikimi im ka përfunduar 2-3 vite më parë. Kjo është një praktikë rutinë e KQZ-së. Nuk më shqetëson asgjë”, u shpreh ai.

Zoti Kapllanaj tha se PD do të fillojë zgjedhjet e 25 prillit dhe kjo do të jetë një fitore e thellë.

“Nëse ka një person që duhet të dilte përpara qytetarëve dhe për të kërkuar votën, ai është Agron Kapllanaj, kryetar bashkie në Mallakastër gjatë viteve 2015-2019. Kjo për shkak të angazhimit që unë kam pasur në këtë bashki, punës time”, u shpreh ai teksa foli për fushatën zgjedhore.

“Në 8 vite fermerët mallakastriotë nuk kanë marrë asnjë subvencion. Uzina e përpunimit të thellë të naftës ka kohë që nuk punon dhe të gjithë punonjësit janë në rrugë”, u shpreh më tej kandidati për deputet.

Lexoni gjithashtu:

Zbardhet lista e kandidatëve që KQZ do të çojë për verifikim të thelluar

Etiketimet

Në Francë hapen parqet dhe hiqet maska, në Austri ‘festë’ nga 1 korriku

Parku Disneyland në Paris rihapi dyert ditën e enjte pas thuajse 8 muaj mbyllje për shkak të pandemisë. Vizitorë të shumtë u mirëpritën me muzikë...

4 atraksionet që ja vlejnë të vizitohen gjatë qëndrimit tuaj në Pukë

Prej kohësh Puka është kthyer në një destinacion të preferuar nga vizitorët vendas por edhe ata të huaj që kërkojnë të shijojnë, natyrën, borën,...

Ish-presidenti Rexhep Mejdani “kundër” vendimit për shkarkimin e Metës

Ish-Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Rexhep Mejdani e konsideron situatën aktuale politike në vend “të trishtueshme”. Në një prononcim ekskluziv për Euronews Albania, z. Mejdani...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER