Basha takim me fermerët e Cërrikut: 100 milionë euro subvencione për bujqësinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e sotme kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me banorë dhe fermerë të Cerrikut.

Gjatë takimit zoti Basha nënvizoi nevojën për ndryshim më 25 prill, ndërsa premtoi subvencionim prej 100 milionë eurosh për bujqësinë.

“Bujqësia ka një vend qendror në programin tonë. 100 milionë euro subvencione, 50 euro për infrastrukturën bujqësore. Subvencionet do të shkojnë drejtpërdrejtë tek fermeri, pa burokraci dhe pa kërkuar niptin që i kërkohet biznesit, por duke konsideruar numrin unik të indentifikimit të shtetasit si niptin e fermerit”, u zotua Basha.

Lexoni gjithashtu:

Basha në Peqin: Amnisti për detyrimet e prapambetura që qytetarët kanë ndaj OSHE-së

Basha në Vaun e Dejës: Asnjë shqiptar nuk do futet në borxh për të shkolluar fëmijët

Etiketimet

Rënie e theksuar e vdekjeve dhe infektimeve me COVID-19 pas vaksinimit, sipas studimit italian

Rastet e reja me COVID-19 tek të gjitha grup moshat kanë rënë me 80 për qind vetëm pesë javë pas dozës së parë të...

Rritet çmimi i karburanteve, nafta dhe benzina 5 lekë më shtrenjtë në tregun e pakicës

Në pikat e furnizimit me pakicë të karburanteve, këtë fundjavë është vënë re rritje të çmimit të naftës dhe benzinës. Nëse në fillim të javës...

Nuk ndalen sulmet në Gaza, goditen zyrat e mediave Associated Press dhe Al Jazeera

Nuk kanë të ndalur sulmet dhe kundërsulmet mes Izraelit dhe grupit Hamas, ku orë pas ore raportohet për jetë të humbura mes civilëve. Një ndërtesë...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER