“Do të jem këtu deri më 26 prill”, Meta nga Vlora: Nuk preket asnjë votë e vlonjatëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nga Vlora, presidenti Ilir Meta bëri sërish një apel të fortë për ditën e zgjedhjeve, ndërsa deklaroi se nuk do të preket asnjë votë e vlonjatëve dhe se ai vetë do të jetë në qytetin bregdetar deri më 26 prill.

Teksa ironizoi edhe kandidatin socialist për deputetë Damian Gjiknuri kreu i shtetit, e ftoi kryeministrin të shkonte në Vlorë e të bënte gjithçka transparente.

“Z. Rama z. tërmet dhe qamet në çdo moment janë të ftuar të jenë këtu me mua, me të tërë vlonjatët të bëjë gjithçka transparente.

Nuk ka shans vota e vlonjatëve të preket, Vlora do votojë për vajzat, për zonjat për të gjithë ata që nuk lejojnë që Vlora të zëvendësojë të rinjtë me baglandeshasit”, deklaroi kreu i shtetit.

 

Etiketimet

Rënie e theksuar e vdekjeve dhe infektimeve me COVID-19 pas vaksinimit, sipas studimit italian

Rastet e reja me COVID-19 tek të gjitha grup moshat kanë rënë me 80 për qind vetëm pesë javë pas dozës së parë të...

Rritet çmimi i karburanteve, nafta dhe benzina 5 lekë më shtrenjtë në tregun e pakicës

Në pikat e furnizimit me pakicë të karburanteve, këtë fundjavë është vënë re rritje të çmimit të naftës dhe benzinës. Nëse në fillim të javës...

Nuk ndalen sulmet në Gaza, goditen zyrat e mediave Associated Press dhe Al Jazeera

Nuk kanë të ndalur sulmet dhe kundërsulmet mes Izraelit dhe grupit Hamas, ku orë pas ore raportohet për jetë të humbura mes civilëve. Një ndërtesë...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER