Lulzim Basha pret në takim shefen e misionit të vëzhguesve të OSBE-ODIHR

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mëngjesin e sotëm, delegacioni i vëzhguesve të OSBE-ODIHR është duke zhvilluar një takim në selinë blu, pas përfundimit të procesit zgjedhor të zhvilluar më 25 prill.

Mësohet se kreu i PD Lulzim Basha ka pritur në takim shefen e misionit të OSBE-ODIHR, Ursula Gacek.

Në takim, të pranishëm janë edhe përfaqësuesit ligjorë të PD-së, si Ivi Kaso dhe Oerd Bylykbashi.

Ky takim vjen në një kohë kur Partia Socialiste fitoi zgjedhjet e 25 prillit me 74 mandate.

Ndërkohë, opozita pretendon se në këto zgjedhje ka pasur krime zgjedhore për këtë ka depozituar disa padi në prokurori.

Lexoni gjithashtu:

Shkeljet zgjedhore | Partia Demokratike depoziton 50 kallëzime në prokurori

Deputetët e qarkut Tiranë për legjislaturën e ardhshme

Zonat ku Lulzim Basha u votua më shumë në Qarkun e Tiranës

 

Etiketimet

Bashkëveprimi ushtarak, vendet e NATO-s ndajnë së bashku infrastrukturën luftarake

Për t’iu përgjigjur nevojës së NATO-s për një integrim më të mirë të kapaciteteve ushtarake, ushtritë e Belgjikës dhe Luksemburgut kanë nisur të përdorin...

Në Francë hapen parqet dhe hiqet maska, në Austri ‘festë’ nga 1 korriku

Parku Disneyland në Paris rihapi dyert ditën e enjte pas thuajse 8 muaj mbyllje për shkak të pandemisë. Vizitorë të shumtë u mirëpritën me muzikë...

4 atraksionet që ja vlejnë të vizitohen gjatë qëndrimit tuaj në Pukë

Prej kohësh Puka është kthyer në një destinacion të preferuar nga vizitorët vendas por edhe ata të huaj që kërkojnë të shijojnë, natyrën, borën,...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER