Akuzat për blerje votash, Mehmetaj: Po mbledhim fakte, do i dorëzojmë pranë institucioneve të drejtësisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj deklaroi se kjo parti do të publikojë fakte ku sipas saj tregohet sesi kërcënohen punonjësit e administratës shtetërore për të votuar PS-në.

“Do të dalin fakte sesi kërcënoheshin punonjësit e administratës shtetërore për të votuar PS-në. Grupi ynë i juristëve vazhdon punën e tij për të mbledhur të gjitha faktet dhe për t’i dorëzuar ato pranë institucioneve të drejtësisë”, u shpreh ish-deputetja gjatë një deklarate për mediat.

Mehmetaj iu bëri thirrje qytetarëve që kanë informacion mbi blerjen e votës dhe përdorimin e institucioneve shtetërore, të denoncojnë në organet përkatëse.

“Me këtë rast inkurajojmë qytetarët që kanë informacion mbi blerjen e votës dhe përdorimin e institucioneve shtetërore që të denoncojnë. Vetëm kështu do të kemi mundësinë për të rivendosur demokracinë. Rama nuk i ka fituar zgjedhjet, ai i bleu ato, por sërish nuk ia doli”, përfundoi ajo.

Lexoni gjithashtu:

Basha i cilëson zgjedhjet “masakër”, akuzon PS-në se mori vota përmes lidhjeve me krimin

Akuzat e Bashës për zgjedhjet, Rama: Ftesa për bashkëpunim është e hapur

Etiketimet

Ankimimi i PD-LSI për Beratin, KAS vendos hapjen e disa kutive të votimit

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve në KQZ u mblodh sot për të marrë vendim lidhur me ankesat që PD dhe LSI kanë dërguar për...

Gjykata Speciale cakton seancën e radhës për ish-krerët e UÇK-së

Javën e ardhshme, më 19 maj, në Gjykatën Speciale do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes në rastin e ish-presidentit Thaçi dhe ish-krerëve...

Kakavijë, ndihmoi 7 emigrantë të paligjshëm të kalonin kufirin, arrestohet 21-vjeçari nga Bangladeshi

Policia në pikën kufitare në Kakavijës ka vënë në pranga një 21-vjeçar nga Bangladeshi me akuzën e  tentativës për dhënie ndihmë për kalim të...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER