Zgjedhjet në PD, komisioni shpërndan listat e 75 mijë anëtarëve me të drejtë vote

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

2 ditë para votimit për kreun e Partisë Demokratike, Komisioni Zgjedhor ka shpërndarë listat e anëtarëve.

Në lista janë emrat e 75067 anëtarëve të PD, të cilët ndahen në 76 komisione votimi.

Listat e anëtarësisë për votimet e së dielës, janë hapur në prani të përfaqësuesve të kandidatëve për kryetar të PD.

Duke siguruar transparencë për garë të barabartë, kryetari i Komisionit Zgjedhor, Jemin Gjana bëri të ditur se, pas hapjes së sistemit, degëve do t’u dërgohen listat e vulosura me firmën e anëtarëve të Komisionit, përfshi dhe kandidatëve për kryetar të PD.

LEXONI GJITHASHTU:

Neritan Sejamini: Basha e ka të pamundur që të bindë shqiptarët se zgjedhjet janë vjedhur

Ylli Manjani: 3 pikat kryesore që Basha duhet të ketë në agjendë pas 14 qershorit

Etiketimet

Rama: Kemi siguruar mbi 1 milion vaksina kundër COVID-19

Në aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur sot 11 700 vaksina kundër COVID-19 të kompanisë Pfizer. Kryeministri Edi Rama shprehet se bashkë me këto doza deri...

Belind Këlliçi në “Raw Politics”: PD-ja do të hapet ndaj figurave të reja

Muajt e verës i gjejnë demokratët në një analizë të thelluar brenda vetes për rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Deputeti i zgjedhur i Partisë...

Këlliçi: Basha s’garoi i vetëm, drejtuesit politikë dhe kandidatët aksionerë të rezultatit të 25 prillit

Partia Demokratike do të zhvillojë brenda strukturave të saj analizën për rezultatin e arritur në zgjedhjet e 25 prillit. Kandidati i fitues për deputet, Belind...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER