Zbardhet agjenda e Asamblesë së PS, të enjten prezantohet kabineti qeveritar dhe zgjidhet kryesia

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Emrat e kabinetit të ri pritet të prezantohen të enjten në mbledhjen e Asamblesë së Partisë Socialiste. Në rendin e ditës është fjala e kryeministrit Edi Rama, i cili pritet të publikojë skuadrën qeveritare për 4 vitet e ardhshme.

Në mbledhjen e thirrur nga sekretari i përgjithshëm, Taulant Balla do të zgjidhet edhe Kryesia e partisë, drejtuesit politikë në qarqe dhe sekretariatet.

Asambleja do të nisë punimet në orën 10:00 në Pallatin e Kongreseve.

Në fjalën e tij përmbyllëse të mandatit të dytë qeverisës, të enjten kryeministri Rama tha se kabinetin e qeverisë së re do ta shpallte javën e ardhshme.

Etiketimet

OBSH: Nuk e dimë ende nëse Omicron është më shumë i transmetueshëm

Një numër më i madh shtetesh në të gjithë botën po raportojnë rastet e para të të infektuarve me variantin e ri të covid-19...

Dhuna ndaj grave, protestuesit në Belgjikë kërkojnë më shumë angazhim të policisë

Mijëra protestues në kryeqytetin belg dolën në rrugë të dielën për të demonstruar kundër dhunës ndaj grave. Afërsisht 8 mijë persona iu bashkuan protestave në...

Mësuesja finlandeze u jep mësim online fëmijëve në kampin ‘Al-Hol’

Ilona Taimela është personazhi kryesor i një historie që deri më tani është mbajtur sekret. Kjo mësuese nga Finlanda u ofron kurse mësimi në...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER