Lindita Nikolla thotë se ishte surprizë emërimi si kryetare e Kuvendit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lindita Nikolla, e sapozgjedhur si kryetare e Kuvendit të Shqipërisë është shprehur për Euronews Albania se vendosja në këtë post ishte një surprizë për të.

Ajo theksoi se nuk kishte asnjë informacion se do të drejtonte Kuvendin e ardhshëm.

“Përkthehet në një përgjegjësi maksimale për ta përmbushur këtë besim. Le të presim të gjitha procedurat për folur më gjatë për detyrën. Jo, ishte një surprizë nuk kisha asnjë informacion”, u shpreh znj.Nikolla nga Asambleja e PS-së.

Lindita Nikolla ka mbajtur më herët postimin e ministres së Arsimit.

Ndërkohë me detyrën e re, ajo po zëvendëson Gramoz Ruçin.

Ky i fundit, gjatë Kongresit të jashtëzakonshëm të Partisë Socialiste të mbajtur më 12 qershor, bëri me dije vendimin për t’u tërhequr nga politika. Por, sot ai ishte i pranishëm në Asamblenë e PS-së.

 

LEXONI GJITHASHTU:

Etiketimet

Gjendet i vdekur në apartament një çift në Golem

Një çift në Golem të Kavajës është gjetur pa shenja jete mbrëmjen e së shtunës. Burri M. J., 60 vjeç, banues në Golem  dhe gruaja...

Tensione mes Francës dhe Britanisë për emigrantët, zgjidhja e problemit ende larg

Në kampin ku kanë qëndruar 27 personat që pak ditë më parë u mbytën në kanalin e La Manshit janë të vështira. Që prej 2018-s,...

LSDM pa “Alternativë”, ende pa pakt me partinë shqiptare për koalicion

Në mbledhjen e Kryesisë Qendrore, partia opozitare shqiptare në Maqedoninë e Veriut "Alternativa" ka autorizuar kryetarin Afrim Gashi që të vazhdojë bisedimet për t’u...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER