Deputetët e PD kundër Lindita Nikollës si kryeparlamentare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Burime për Euronews Albania thanë se grupi parlamentar i Partisë Demokratike ka vendosur të mos votojë Lindita Nikollën si kryetare të kuvendit.

Kryeministri Rama e njoftoi përzgjedhjen e Nikollës në Asamblenë Kombëtare të PS më 2 shtator duke e arsyetuar vendimin kështu: “si një politikane karriere që është karakterizuar nga dëshira për dialog të edukuar me të tjerët”.

Seanca e sotme u drejtua nga deputetja socialiste Luljeta Bozo, si deputetja më e vjetër në moshë.

Kryeparlamentari i mëparshëm, Gramoz Ruçi, 69 vjeç, u tërhoq nga politika më 12 qershor, si një ndër funksionarët më jetëgjatë në radhët e të majtëve me 30 vite kontribut në parti.

Etiketimet

Gjendet i vdekur në apartament një çift në Golem

Një çift në Golem të Kavajës është gjetur pa shenja jete mbrëmjen e së shtunës. Burri M. J., 60 vjeç, banues në Golem  dhe...

Tensione mes Francës dhe Britanisë për emigrantët, zgjidhja e problemit ende larg

Në kampin ku kanë qëndruar 27 personat që pak ditë më parë u mbytën në kanalin e La Manshit janë të vështira. Që prej 2018-s,...

LSDM pa “Alternativë”, ende pa pakt me partinë shqiptare për koalicion

Në mbledhjen e Kryesisë Qendrore, partia opozitare shqiptare në Maqedoninë e Veriut "Alternativa" ka autorizuar kryetarin Afrim Gashi që të vazhdojë bisedimet për t’u...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER