Ilir Meta mbështet Lindita Nikollën si kryetare Kuvendi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ilir Meta shprehu mbështetjen e tij për Lindita Nikollën si kryetare të Kuvendit, përmes një postimi në “Facebook”.

Dy vitet e fundit të parlamentit z. Meta i cilësoi si më të errëtat e epokës së demokracisë në vend, për shkak se opozita dogji mandatet.

Ilir Meta theksoi se nuk duhet bojkot, por bashkëpunim për forcimine  demorkacisë në vend.

Lindita Nikolla u zgjodh sot kryetare e Kuvendit me 79 vota pro.

LEXONI GJITHASHTU:

Etiketimet

Gjendet i vdekur në apartament një çift në Golem

Një çift në Golem të Kavajës është gjetur pa shenja jete mbrëmjen e së shtunës. Burri M. J., 60 vjeç, banues në Golem  dhe gruaja...

Tensione mes Francës dhe Britanisë për emigrantët, zgjidhja e problemit ende larg

Në kampin ku kanë qëndruar 27 personat që pak ditë më parë u mbytën në kanalin e La Manshit janë të vështira. Që prej 2018-s,...

LSDM pa “Alternativë”, ende pa pakt me partinë shqiptare për koalicion

Në mbledhjen e Kryesisë Qendrore, partia opozitare shqiptare në Maqedoninë e Veriut "Alternativa" ka autorizuar kryetarin Afrim Gashi që të vazhdojë bisedimet për t’u...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER