‘Po bëni teatër me fermerët’, Basha: Protesta e drejtë, keni ulur buxhetin për bujqësinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha foli në Parlament për protestën e fermerëve.

Sipas tij, politikat e reja fiskale të qeverisë po i çojnë fermerët drejt falimentimit, edhe pse kontributi i tyre është madhor.

“…Por i ofendoni si me teatrin e paradites që ngjall krupë, dhe ku përdorini edhe gaztorët e oborrit tuaj që nginjen nga koncesionet dhe favoret tuaja që i kanë shndërruar ata në oligarkë arrogantë. Ata protestojnë sot siç kanë protestuar me të drejtë çdo vit, sepse ndryshe nga sa përrallisni lart e poshtë, buxheti për bujqësinë këtë vit do të jetë më i ulët se vitin e kaluar”, tha krydemokrati.

Ndërkohë, kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla tha se qeveria “Rama” ka investuar më shumë se çdo qeveri tjetër për bujqësinë.

Në replikën ndaj kreut të PD, Lulzim Basha, Balla tha se demokratet kur ishin ne pushtet nuk shpenzuan asnjë qindarkë për fermerët.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

Mijëra qytetarë nderojnë 3 viktimat e sulmit me armë në Deçan

Mijëra qytetarë në Deçan kanë ndezur qirinj për tre personat që u vranë mbrëmjen e së premtes pas një sulmi me armë ndaj një...

Festat e Nëntorit, kalendari i aktiviteteve që mund të ndiqni më 28-29 nëntor

Aktivitetet për fesat e Nëntorit kanë nisur që të premten në Tiranë, me ekspozita dhe diskutime për figurat e rëndësishme që kontribuuan në pavarësinë. Në...

“Konaku i Rrajcës” aktiviteti që ruan trashëgiminë folklorike të zonës

Me qëllim ruajtjen e traditave dhe kulturës të zonës, si dhe përcjelljen te brezat e rinj një grup artistësh nga Rrajca kanë organizuar "Konakun...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER