Meta: Pasi të iki nga Presidenca do më keni në beteja të vërteta

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Ilir Meta deklaroi nga Korça se pasi të largohet nga posti i presidentit do të jetë shumë aktiv në politikë.

“S’kam unë asnjë premtim për të bërë se nuk marrë pjesë dhe as nuk kam marrë pjesë në zgjedhjet e 25 prillit. As nuk kam ndërmend të marr pjesë në këto të 6 marsit. Në zgjedhjet më të para, pasi të heq këtë kostumin e presidentit dhe t’ia jap Toninit do më keni në beteja të vërteta”, u shpreh ai.

Presidenti nënvizoi se nuk “është nga ata që shet ndeshjet dhe nuk e tradhton kurrë publikun dhe popullin shqiptar”.

Kreu i shtetit komentoi edhe zgjedhjet e 25 prillit, ku nënvizoi se nuk ishte ndeshje e fituar, por ndeshje e shitur.


1 COMMENT

  1. Beteja e vertet eshte me drejtesine. Shpresoj sa me shpejt qe SPAK te pergatise dosjen sa me pare per te dhene llogari prepara drejtesise per te gjithe poshtersite qe keni kryer ne dem te popullit tone

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Starbucks mbyll të gjitha kafenetë e saj në Rusi

Gjigandi i kafesë Starbucks thotë se ka dalë nga Rusia dhe nuk do të jetë më i pranishëm atje, sipas një njoftimi për shtyp...

Zbulohet laborator me mbi 10 mijë bimë kanabis në veri të Kosovës

Policia e Kosovës gjatë një aksioni për goditjen e kontrabandës në veri të vendit, ka zbuluar një laborator për kultivimin e kanabisit. Ministri i Punëve...

Rastet e fundit pozitive me COVID vetëm në 3 qarqe

Gjatë ditës së fundit në Shqipëri janë identifikuar 17 raste pozitive me COVID-19 nga kryerja e 623 testimeve. Të gjitha rastet janë zbuluar vetëm në...


TË FUNDIT

Starbucks mbyll të gjitha kafenetë e saj në Rusi

Gjigandi i kafesë Starbucks thotë se ka dalë nga Rusia dhe nuk do të jetë më i pranishëm atje, sipas një njoftimi për shtyp...

Zbulohet laborator me mbi 10 mijë bimë kanabis në veri të Kosovës

Policia e Kosovës gjatë një aksioni për goditjen e kontrabandës në veri të vendit, ka zbuluar një laborator për kultivimin e kanabisit. Ministri i Punëve...

Rastet e fundit pozitive me COVID vetëm në 3 qarqe

Gjatë ditës së fundit në Shqipëri janë identifikuar 17 raste pozitive me COVID-19 nga kryerja e 623 testimeve. Të gjitha rastet janë zbuluar vetëm në...

Të martën caktohet data për raundin e tretë për zgjedhjen e Presidentit

Konferenca e Kryetarëve pritet të mblidhet mesditën e së martë për të caktuar datën e mbajtjes së raundit të tretë për zgjedhjen e Presidentit...

Rama-opozitës: Do ta votojmë ligjin për Butrintin, s’mund ta mbani peng

Kryeministri Edi Rama mbrojti në Kuvend marrëveshjen për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit. Rama iu drejtua me tone të ashpra opozitës duke thënë se...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER