Mbi 2300 të infektuar me COVID-19 në 24 orë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Gjatë 24 orëve të fundit janë zbuluar 2,383 të prekur nga COVID-19 nga 7,634 testime. Thuajse 50% e rasteve janë në Tiranë (1,112).

Tashmë numërohen 23,593 pacientë aktivë me coronavirus në të gjithë vendin. 134 pacientë po trajtohen në spital, nga të cilët 14 janë në gjendje më të rënduar.

Ditën e fundit ka pasur tre humbje jete, dy qytetarë nga Durrësi nga 73 vjeç dhe një qytetar nga Tirana 85 vjeç.

Statistika (20 Janar 2022)

Testime totale              1,605,128

Raste pozitive                 241,512

Raste të shëruara           214,633

Raste Aktive                      23,593

Humbje jete                         3,286

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            11,155

Fier                 1,875

Elbasan          1,670

Durrës            1,632

Shkodër          1,563

Vlorë                1,419

Gjirokastër       1,135

Lezhë                883

Berat                 879

Korçë                 868

Dibër                  267

Kukës                 247


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name hereEtiketimet

Sa i pranojnë shqiptarët besimet e ndryshme fetare?

85% e shqiptarëve ndajnë të njëjtin besim fetar me familjen e tyre. Vetëm një në dhjetë qytetarë shqiptarë besojnë në një fe tjetër nga...

Përsëritja e zgjedhjeve në Tërnoc, Meta fton shqiptarët të votojnë Kamberin

Presidenti Ilir Meta ka ftuar shqiptarët të votojnë kandiatin për deputet të Kuvendit të Serbisë, Shaip Kamberi nesër në zgjedhjet e përsëritura në Tërnoc. Përmes...

SHBA konfirmon nëntë raste të lisë së majmunëve në shtatë shtete

Qendra e SHBA-së për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) tha të enjten se kishte identifikuar nëntë raste të lisë së majmunëve në shtatë...

TË FUNDIT

Sa i pranojnë shqiptarët besimet e ndryshme fetare?

85% e shqiptarëve ndajnë të njëjtin besim fetar me familjen e tyre. Vetëm një në dhjetë qytetarë shqiptarë besojnë në një fe tjetër nga...

Përsëritja e zgjedhjeve në Tërnoc, Meta fton shqiptarët të votojnë Kamberin

Presidenti Ilir Meta ka ftuar shqiptarët të votojnë kandiatin për deputet të Kuvendit të Serbisë, Shaip Kamberi nesër në zgjedhjet e përsëritura në Tërnoc. Përmes...

SHBA konfirmon nëntë raste të lisë së majmunëve në shtatë shtete

Qendra e SHBA-së për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) tha të enjten se kishte identifikuar nëntë raste të lisë së majmunëve në shtatë...

Lukashenko urdhëron formimin e komandës së re ushtarake në kufi me Ukrainën

Lideri bjellorus Alexander Lukashenko ka urdhëruar të enjten formimin e një komande të re ushtarake në kufirin jugor të vendit me Ukrainën, raporton Reuters. “Është...

Sa shqiptarë e praktikojnë besimin e tyre fetar?

Më shumë se gjysma e shqiptarëve (50,7%) nuk shkojnë asnjëherë në institucione të besimeve fetare si xhamia, kisha apo teqeja. Pjesa më e madhe...