Kulturë

Kulturë

Në përkujtim të kampit famëkeq të “Dakaut”, për të cilin ka kontribuar edhe Shqipëria

Kanë kaluar 76 vite qëkurse kampi më famëkeq nazist i Dakaut, në Gjermani, u çlirua pas ndërhyrjeve të forcave amerikane. Në atë kohë aty...

Nata e parë e ‘BAFTA’, vlerësohet me dy çmime filmi ‘Ma Rainey’s Black Bottom’

Nisi mbrëmjen e djeshme nata e parë e ndarjes së çmimeve “BAFTA” çka paraprin natën e madhe të  eventit më të rëndësishme të kinematografisë...

Çmimet ‘Bafta’, kryesojnë gratë dhe diversiteti. I nominuar edhe filmi mbi Srebrenicën

Me plot surprizat pritet të jetë në fundjavë eventi i ndarjes së çmimeve Bafta, çka paraprin një nga ngjarjet më të rëndësishme të kinematografisë,...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER