Sport

Sport

Shqipëria humbet ndaj Anglisë me shifrat 0-2

Ka përfunduar para pak minutash ndeshja midis Shqipërisë dhe kombëtares se Anglisë, me fitoren 0-2 të anglezëve. Në një ndeshje të dominuar nga miqtë, kombëtarja...

Sfida Shqipëri-Angli, publikohen formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të përballjes Shqipëri-Angli, sfida kjo e vlefshme për kualifikueset e botërorit  “Katar 2022”. Trajneri i Shqipërisë, Edoardo Reja ka zgjedhur të...

Përballja Shqipëri-Angli, “Kuqezinjtë” synojnë rezultat pozitiv

Sot në orën 18:00 do të luhet ndeshja e dytë kualifikuese për kampionatin botëror “Katar 2022” Shqipëri-Angli. Tre ditë pas fitores me Andorrën, skuadra kuqezi...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER