Zgjedhje 2021

Zgjedhje 2021

Votat e pavlefshme në zgjedhjet e 25 prillit | E Vërteta me Fjalë

Në emisionin “E Vërteta me Fjalë” në Euronews Albania, Baton Haxhiu, autori i emisionit analizon fenomenin e votave të pavlefshme dhe sipas tij ky...

Kush janë kandidatët e ‘djegur’ nga sistemi që kanë marrë më shumë vota se sa deputetët e rinj

Në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, u përdor për herë të parë vota preferenciale. Por, listat nuk ishin plotësisht të hapura pasi siç e...

Astrit Patozi jep dorëheqjen si kryetar i Bindjes Demokratike

Kryetari i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka dhënë dorëheqjen si drejtues kësaj force politike pas rezultatit zhgënjyes që mori në zgjedhjet parlamentare të...

Kryeministri Rama komenton akuzat e opozitës për vjedhje votash

Në një intervistë për gazetën italiane “La Repubblica”, kryeministri Edi Rama ka komentuar akuzat e opozitës për vjedhje votash. Kreu i qeverisë sugjeron që opozita...

PD: Qeveria ndau para për të dëmtuarit nga tërmeti javën e fundit të fushatës

Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë se nëpërmjet ndarjes së parave të tërmetit, në javën e fundit të fushatës, ka ndikuar për të orientuar votën...

Krimi zgjedhor në 25 prill, rriten kërkesat për hetim në SPAK dhe prokuroritë e rretheve

Në këto zgjedhje pati një rritje të raportimeve dhe padive në organin e akuzës për hetimin e krimeve zgjedhore. Me ndryshimet e miratuara nga parlamenti...

Agron Duka uron PS për fitoren: S’isha dakord me djegien e mandateve, Basha të nxjerrë mësim

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, një nga aleatët e djathtë që dolën në një listë me PD në zgjedhjet e 25 Prillit,...

Ministrja Balluku u përgjigjet akuzave të PD-së për shit-blerje votash

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, përmes një deklarate ka ngritur pretendime për blerje votash në zgjedhjet e 25 prillit duke akuzuar drejtpërdrejtë si...

Zonat ku Lulzim Basha u votua më shumë në Qarkun e Tiranës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në zgjedhjet e 25 prillit kandidoi vetëm në një qark pavarësisht se Kodi Zgjedhor ia lejonte që ta...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER