Rezultatet e zgjedhjeve mund t’i ndiqni direkt në aplikacionin e Euronews Albania

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rreth orës 23:00 të së dielës, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve raportoi rezultatet e para të numërimit të votave, rezultate të cilat u reflektuan direkt në aplikacionin e Euronews Albania (kliko këtu për të shikuar rezultatet).

Gazetari Sonil Frashëri tregoi se si mund të qaset ky aplikacion në çdo moment dhe se si mund të shikohen aty të dhënat për çdo qark, në nivel krahasimi me rezultatet e shkuara madje edhe në nivel mandatesh.

“Te aplikacion i Euronews Albania mund të bëni dhe krahasimin se si ka qenë rezultati në këtë bashki në vitin 2017 në këtë zonë,” tha gazetari Frashëri duke vijuar me shpjegimin.

Nga të dhënat e para të KQZ-së u reflektuan kutitë e numëruara në Bashkinë Pustec, ku PS rezultoi me 46.27%, PD me 44.71% dhe LSI me 6.67%.

Sipas të dhënave të plota të Exit-Poll-it të Euronews Albania dhe MRB rezulton se do të ketë një garë të fortë mes PS-së dhe opozitës.

LEXONI GJITHASHTU:

Etiketimet

Rënie e theksuar e vdekjeve dhe infektimeve me COVID-19 pas vaksinimit, sipas studimit italian

Rastet e reja me COVID-19 tek të gjitha grup moshat kanë rënë me 80 për qind vetëm pesë javë pas dozës së parë të...

Rritet çmimi i karburanteve, nafta dhe benzina 5 lekë më shtrenjtë në tregun e pakicës

Në pikat e furnizimit me pakicë të karburanteve, këtë fundjavë është vënë re rritje të çmimit të naftës dhe benzinës. Nëse në fillim të javës...

Nuk ndalen sulmet në Gaza, goditen zyrat e mediave Associated Press dhe Al Jazeera

Nuk kanë të ndalur sulmet dhe kundërsulmet mes Izraelit dhe grupit Hamas, ku orë pas ore raportohet për jetë të humbura mes civilëve. Një ndërtesë...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER