Ambasadorja Kim për Euronews Albania: Numërimi të përshpejtohet, shqiptarët po presin rezultatin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania, ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim, i vuri theksin përshpejtimit të procesit të numërimit, nëse të dyja palët bien dakord.

“Kam disa raportime ku shpresohet që numërimi të bëhet më shpejt dhe nëse të dyja palët bien dakord, nuk ka arsye pse të mos përshpejtohet. Deri tani kam parë bashkëpunim”, u shpreh Yuri Kim.

Votuesit shqiptarë e kanë bërë detyrën e tyre, tha ambasadorja, tani është radha e numëruesve për të vijuar me detyrën përkatëse.

Yuri Kim tha se udhëheqësit e partive duhet të presin me qetësi rezultatin, pa deklaruar fitoren përpara kohe. Ata duhet të konsiderojnë se votuesit mezi po presin rezultatin, tha ambasadorja Kim.

“Është detyra e liderëve politikë që të jenë të qetë dhe të mos deklarojnë fitoren”, u shpreh znj. Kim.

Ambasadorja Kim theksoi sërish se për të do të ishte mirë që procesi i numërimit të përshpejtohet, duke shtuar se ai duhet të jetë sa më i saktë.

Shpresoj që numërimi të përshpejtohet, të jetë i saktë dhe të merret rezultati sa më shpejt të jetë e mundur.

Etiketimet

Përfundon misioni ‘Inspiration 4’, rikthehet nga hapësira ekuipazhi i parë i civilëve

Ekuipazhi me civilë i “SpaceX” është rikthyer me sukses në Tokë pas tre ditëve udhëtim në hapësirë. Ekipi i “Inspiration 4” u ul në ujërat...

Rusët zgjedhin sërish Putin, kritika për votim të detyruar dhe mbushje të kutive të votimit

Partia në pushtet ‘Rusia e Bashkuar’ ka festuar fitoren në zgjedhjet parlamentare. “Sot,  përfunduan zgjedhjet për parlamentin. Zgjedhje shumë të rëndësishme që do të përcaktojnë...

Gjermania drejt zgjedhjeve, tre kandidatët për kancelarë përballen në debatin e fundit televiziv

Përpara zgjedhjeve të 26 shtatorit, tre kandidatët që synojnë të pasojnë kancelaren Angela Merkel u përballën në debatin e tretë dhe të fundit televiziv....

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER