Konflikt në Vlorë mes komisionerëve të PS, LSI dhe PD

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në KZAZ-në 86 në qytetin e Vlorës ka ndodhur një konflikt mes komisionarëve të PS, PD dhe LSI.

Gazetarja e Euronews Albania Ebrieta Macaj, thotë se konflikt ka nisur për disa vota të cilat LSI pretendon se janë të saj, por për shkak të disa shenjave të konstatuar në fletë ato janë shpallur fillimisht të pavlefshme dhe më pas i kanë kaluar Partisë Socialiste.

Denoncimin fillimisht e ka bërë Griselda Myslymi, e cila renditet e dyta në listën e LSI-së në qytetin e  Vlorës.

Gazetarët e Euronews Albania pritet të marrin një reagim edhe nga përfaqësuesit e Partisë Socialiste për të kuptuar dinamikën e konfliktit në këtë KZAZ.

Etiketimet

Çollaku: Rama e ka masakruar Kosovën. Vodo: Ka promovuar interesat e Shqipërisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku dhe ekspertja e gjeopolitikës, Teuta Vodo janë përplasur mbi idenë e “Open Balkan”. Sipas Çollakut, Rama e ka dëmtuar...

Agon Maliqi: Me rëndësi që Kurti dhe Rama të gjejnë gjuhën e përbashkët në këto momente

Analisti Agon Maliqi u shpreh se qeveria Kurti ka një mbështetje në opinionin publik pas nismës për të zbatuar reciprocityetin e targave me Serbinë,...

Demush Shasha për reciprocitetin: Kosova për herë të parë po përcakton rrjedhën e dialogut

Drejtori i Institutit Hulumtues për Politika Evropiane, Demush Shasha e cilëson legjitim dhe strategjik vendimin e qeverisë së Kosovës për vendosjen e reciprocitetet për...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER