Zgjedhjet 2021, përfundon numërimi i votave në bashkinë e parë, dalin rezultatet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në disa qendra s’ka nisur ende procesi i numërimit për ndonjë arsye apo një tjetër, por në bashkinë e Pustecit janë numëruar të gjitha votat.

Për gati 2 orë janë numëruar 7 kutitë e bashkisë më të vogël, e cila ndodhet në qarkun e Korçës dhe pas rezultateve të publikuara nga KQZ, kryeson Partia Socialiste.

Sipas shifrave zyrtare, 868 vota ka marrë partia e mazhorancës, ndërsa 473 qytetarë kanë votuar për Partinë Demokratike dhe 168 vota kanë shkuar për LSI-në.

Sipas korrespondentit të Euronews në Korçë, Xhensil Shkëmbi, kanë qenë 73 vota të pavlefshme në bashkinë e Pustecit.

Pra, Pusteci bëhet i pari që sjell rezultatet në zgjedhjet parlamentare 2021.

Etiketimet

Piktura e artistit spanjoll Pablo Picasso shitet në ankand për 103.4 mln dollarë

Një pikturë e realizuar nga Pablo Picasso u shit për 103.4 milionë dollarë gjatë një ankandi të zhvilluar në New York duke thyer të...

Trembëdhjetë të vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut në orët e fundit kanë humbur jetën 13 persona si pasojë e infektimit nga epidemia e COVID-19. Ministria e shëndetësisë ka...

Rënie e theksuar e vdekjeve dhe infektimeve me COVID-19 pas vaksinimit, sipas studimit italian

Rastet e reja me COVID-19 tek të gjitha grup moshat kanë rënë me 80 për qind vetëm pesë javë pas dozës së parë të...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER