Shifër rekord votash të pavlefshme në zgjedhjet e 25 prillit, shpërndarja në secilin qark

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Procesi i votimit të së dielës u karakterizuar nga dy tregues domethënës, pjesëmarrje relativisht e ulët, me 45,72 për qind dhe numri më i lartë i votave të pavlefshme në të gjitha proceset zgjedhore të mëparshme.

Nga të dhënat zyrtare të mbledhura në përfundim të procesit të votimit, numri i votave të pavlefshme në rang vendi është 83019, e përkthyer në 8 mandate.

Votat e pavlefshme sipas qarqeve

Tiranë – 18422

Kukës – 2188

Shkodër – 6112

Dibër – 4684

Durrës – 7808

Elbasan – 9775

Fier – 9375

Berat – 5292

Korçë – 7375

Gjirokastër – 2310

Vlorë – 4730

Etiketimet

Rënie e theksuar e vdekjeve dhe infektimeve me COVID-19 pas vaksinimit, sipas studimit italian

Rastet e reja me COVID-19 tek të gjitha grup moshat kanë rënë me 80 për qind vetëm pesë javë pas dozës së parë të...

Rritet çmimi i karburanteve, nafta dhe benzina 5 lekë më shtrenjtë në tregun e pakicës

Në pikat e furnizimit me pakicë të karburanteve, këtë fundjavë është vënë re rritje të çmimit të naftës dhe benzinës. Nëse në fillim të javës...

Nuk ndalen sulmet në Gaza, goditen zyrat e mediave Associated Press dhe Al Jazeera

Nuk kanë të ndalur sulmet dhe kundërsulmet mes Izraelit dhe grupit Hamas, ku orë pas ore raportohet për jetë të humbura mes civilëve. Një ndërtesë...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER