English

Ambasada e SHBA: Bashkohuni në frymë dhe veprime kundër coronavirus

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ambasada Amerikane në Tiranë në një reagim për masat parandaluese të përhapjes së coronavirusit, ka përshëndetur deklaratat e përgjegjshme të liderëve politikë. Nga ana tjetër, selia diplomatike e SHBA në Shqipëri, thotë se do të bëhet pjesë duke zbatuar masat mbrojtëse.

- Advertisement -

Gjithashtu, ambasada amerikane nënvizon se, do të jetë në mbështetje të qeverisë shqiptare në përpjekjet për të mbajtur të sigurt njerëzit.

“COVID-19 kërkon që cilido në Shqipëri – pavarësisht se kush je – të bashkohet në frymë dhe në veprime. Ashtu si Presidenti Meta, Kryeministri Rama dhe Kryetari i Partisë Demokratike Basha ranë dakord së bashku, kjo është një kohë për veprime të qeta dhe praktike nga publiku, dhe veprime të shpejta e të përgjegjshme nga të gjithë udhëheqësit.

Në këtë drejtim, edhe Ambasada do të zbatojë masat mbrojtëse bazë ndaj COVID-19 të rekomanduara nga OBSH-ja, përfshirë mbajtjen e largësisë midis personave dhe masa të rritura personale higjienike, si larja e shpeshtë e duarve.

Do të vijojmë të mbështesim përpjekjet e qeverisë së Shqipërisë për të udhëhequr një përgjigje të bashkërenduar dhe transparente, e cila i mban të gjithë njerëzit në Shqipëri sa më të sigurt, të shëndetshëm dhe të informuar që të jetë e mundur”, thuhet në deklaratën e ambasadës së SHBA.

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?