English

Analisti përplaset me Kullurin: Veliaj u çlirua sot në SPAK

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Plator Nesturi i ftuar në emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania ka komentuar paraqitjen e Erion Veliajt ditën e sotme në SPAK.

- Advertisement -

Ai theksoi  se qëndrimet e politikanëve nuk ndikojnë që SPKA të vazhdojë hetimet.

Mes tjerash theksoi se që Veliaj vajti në SPAK është një çlirim për të.

“Ka pasur shkrime dhe qëndrime ku trajtohen qëndrime të ndryshme për incineratorët dhe përgjegjësitë. Sado ne të rifreskojmë ça kemi thënë më para nuk ka vlerë. SPAK nuk i ka shkaktuar asnjë lloj kokçarje as sulmet e Berishës as të Ramës as të Metës.  Në momentin që kemi të bëjmë me qëndrime që janë të qarta përsa i përket faktit të mbështetjes, të hapjes së garancive. Edhe sikur  të sulmojë kryetari i Bashkisë kjo nuk e ndryshon faktin se si do e hetojë SPAK. Kemi dy gjëra komplet ndaras. SPAK ka punën e vet dhe po shkon drejt asaj gjëje. Për  mendimin tim dhe Veliaj e ka dashur prej kohësh që të paraqitet në SPAK. Fakti që vete në SPAK është një çlirim. Të gjithë akuzat që ka ndërtuar opozita kanë qenë se SPAK është në shërbim të Ramës”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?