Ancelotti: Benzema më i miri në botë, ai e meritoi Topin e Artë 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Futbollisti francez Karim Benzema e meriton çmimin për lojtarin më të mirë në botë, sipas trajnerit të tij të Real Madrid.

Carlo Ancelotti tha se Benzema ka qenë “i shkëlqyer” sezonin e kaluar.

Të mërkurën, Madridi mundi Eintracht Frankfurt në Helsinki (2:0) dhe fitoi Superkupën Evropiane

- Advertisement -

Ishte Benzema ai që shënoi një nga golat.

“Golët e Benzemas na sollën në këtë lojë. Edhe pse ai nuk shënoi në finalen e Ligës së Kampionëve, sepse kishte një rol disi ndryshe nga zakonisht, golat e tij kundër Manchester Cityt, Chelsea dhe Paris Saint-Germain na lejuan të luanim me Liverpoolin për trofe sezonin e kaluar”, tha Ancelotti.

Me golin ndaj Eintracht, Benzema u bë golashënuesi i dytë më i mirë i Real Madridit në histori me 324 gola, përpara Raulit me 323, ndërsa në vendin e parë të padiskutueshëm është Cristiano Ronaldo me 450 gola.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

TË FUNDIT

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

Mesazhet në Kongresin e PS për 21 janarin, Klosi: Kam qenë në bulevard, secili…

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi tha në emisionin Review në Euronews Albania se 21 janari është një ngjarje që ka shenjuar PS. Ai...

Mesazhet për drejtësinë, Klosi: Goditje vetëm nga krahu jonë, duhet dhe krahu tjetër

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Blendi Klosi, ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Review, në Euronews Albania, ku komentoi mesazhet për drejtësinë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×