Anulimi i golit të Liverpool shkakton polemika, pranohet gabimi i VAR

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përballja e fundit mes Tottenhamit dhe Liverpoolit e mbyllur në shifrat 2-1 në favor të londinezëve duket se nuk do të kalojë aq lehtë sa pritej. Shkak është bërë goli i anuluar i Diaz që kaloi në vantazh skuadrën e Klopp, por për VAR pozicioni i tij ishte i parregullt.

Në lidhje me këtë rast, Liverpool ka bërë disa reagime, madje duke ngritur akuza se ndaj gjyqtarëve ka presion nga lart, i cili nuk duhet të vijojë më. Më tej në reagimin e bërë në faqen zyrtare të klubit thuhet se gabimi i cilësuar njerëzor nuk ishte i tillë, ndërsa VAR i duhet të zgjidhte problemet po i shton ato më tepër. Në këtë situatë kërkohet zgjidhje e menjëhershme, teksa një ide është riluajtja e përballjes.

- Advertisement -

Në minutën e 34’ të pjesës së parë, Liverpul zhbllokoi rezultatin, ndërsa goli u shënua nga Luis Diaz. Ndërhyrja e VAR riktheu shifrat në 0-0, por më pas në mënyrë grafike u konfirmua se pozicioni i lojtarit ishte plotësisht i rregullt, ndërsa federata kërkoi falje. Kjo gjë nuk u prit mirë nga Liverpool, i cili ka bërë kërkesë për marrjen e masave të menjëhershme.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Lufta në Gaza, Izraeli urdhëron evakuimin e banorëve në Khan Younis

Izraeli ka urdhëruar banorët të largohen nga qendra e qytetit kryesor jugor të Gazës, Khan Younis, gjatë natës dhe ka sulmuar këtë zonë. Sipas mediave...

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

TË FUNDIT

Lufta në Gaza, Izraeli urdhëron evakuimin e banorëve në Khan Younis

Izraeli ka urdhëruar banorët të largohen nga qendra e qytetit kryesor jugor të Gazës, Khan Younis, gjatë natës dhe ka sulmuar këtë zonë. Sipas mediave...

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Veto e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim në Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×