Argjentina me mungesa, Kroacia e plotë për ndeshjen gjysmëfinale

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Argjentina dhe Kroacia vijojnë përgatitjet në prag të sfidës gjysmëfinale që zhvillohet të martën në stadiumin Lusail.

Tek albiçelestët situata nuk është aspak e qetë, kjo dhe për shkak të mungesave që skuadra do të ketë. Akunja dhe Montiel nuk do të jenë në dispozicion të Skalonit për shkak të kartonëve.

Rodrigo de Pol dhe Angel di Maria gjithashtu janë në dyshim, me mesfushorin e Atletikos së Madridit që po stërvitet ndryshe nga grupi. Në anën tjetër, sulmuesi argjentinas nuk po gjen formën e tij në ndeshjet me eliminim direkt. Nëse këta lojtarë konfirmohen jashtë listës, atëherë trajneri Lionel Skaloni duhet të përshtatë një tjetër skemë.

- Advertisement -

Në kampin kroat gjithçka është në rregull, teksa formacioni i teknikut Zlatko Daliç nuk pritet të ketë shumë ndryshime nga ndeshja e kaluar. I vetmi futbollist që ndoshta pritet të nisë si titullar është autori i golit ndaj Brazilit, Petkoviç.

Argjentinasit vijnë pas fitores ndaj Holandës, ndërsa Kroacia eliminoi 5 herë kampionët e botës, Seleçao. Kujtojmë se dy skuadrat janë përballur dhe në vitin 2018, ku kroatët fituan me rezultatin 3-0.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm,...

Festa e qershive në Drobonik, fermerët: Prodhim i pakët por të kënaqur me çmimet

Qershitë, të parat fruta të pranverës, kanë një festë të posaçme në Drobonik të Beratit. Moti i keq nuk ka ndalur banorët dhe fermerët që...

A do e mbështesni Bashën për kreun e PD? Ja si përgjigjet deputeti Gështenja

Deputeti Lefter Gështenja, është shprehur se e gjithë opozita duhet të reflektojë për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I ftuar në Euronews Albania ai...

TË FUNDIT

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm,...

Festa e qershive në Drobonik, fermerët: Prodhim i pakët por të kënaqur me çmimet

Qershitë, të parat fruta të pranverës, kanë një festë të posaçme në Drobonik të Beratit. Moti i keq nuk ka ndalur banorët dhe fermerët që...

A do e mbështesni Bashën për kreun e PD? Ja si përgjigjet deputeti Gështenja

Deputeti Lefter Gështenja, është shprehur se e gjithë opozita duhet të reflektojë për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I ftuar në Euronews Albania ai...

“Opozita u vetë-flijua”, Agim Baçi: Pse nuk i kërkon askush llogari Berishës

Analisti Agim Baçi teksa komentoi zgjedhjet lokale të 14 majit, ku fitoi PS, tha se opozita u vetë-flijua. I ftuar në Euronews Albania, ai theksoi...

Studimet për historinë antike të ilirëve e Shqipërisë, botimet shkencore që po bëhen

Luan Përzhita, rektor i Akademisë së Studimeve Albanologjike, është shprehur se në fushën e antikitetit  ka botime por që nuk janë të mjaftueshme. I ftuar...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×