English

Arrestohet anëtari i 15 i grupit të strukturuar kriminal në Durrës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shkon në 15 numri të arrrestuarve nga operacioni Porositësi në Durrës. Mësohet se në prangat e policisë gjatë orëve të fundit ka rënë 32-vjeçari Zenaldo Mamaqi banues në Durrës.

- Advertisement -

Nga hetimet ka rezultuar se 32-vjeçari është autor i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve, armëve luftarake dhe e municionit”, në formën e grupit të strukturuar kriminal.

Operacioni policor “Porositësi” u finalizua më 4 tetor 2022 dhe rezultoi me zbardhjen e një sërë ngjarjesh të rënda kriminale, vënien në pranga të 14 shtetasve dhe shpalljen në kërkim të 5 të tjerëve.

Personat e arrestuar në operacionin ‘Porositësi’

 • Gentjan Beqiraj
 • Indrit Beqiraj
 • Flamur Bejko
 • Pellumb Hoxha
 • Idajet Hoxha
 • Armand Dalipi (Daka)
 • Fatjon Myrta
 • Blerim Elezi
 • Gentian Sheshi
 • Kujtim Deliallisi
 • Albano Hajdari
 • Fatjon Hajdari
 • Armando Lama
 • Altin Celami

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?