Mbahet festivali i gjashtë ndërkombëtar i teatrit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Shfaqja ‘I Left’ nga Spanja do ta hapë edicionin e 6-të të festivalit ndërkombetar të teatrit në Prishtinë. 

Për artistët nga Barcelona performimi në Kosovë, vend për të cilin nuk kanë ditur shumë më herët, është një mundësi interesante. 

Përpos shfaqjes nga Spanja, nga 10 deri në 16 maj para publikut kosovar do të shfaqen edhe disa vepra të tjera teatrale nga vende të ndryshme.  

Festivali ndërkombëtar i teatrove në Prishtinë mbyllet më 16 maj ku edhe do të ndahen çmimet nga juria profesionale, juria e mediave dhe ajo e studentëve. Juria profesionale do të ndajë çmimet për aktorin/aktoren më të mirë, aktorin/aktoren më të mirë në rol dytësor, regjinë më të mirë dhe shfaqjen më të mirë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mediat institucione shantazhi, raporti: Gazetarët censurohen, AMA politik

Media në Shqipëri ka bërë hapa prapa. Liria e shprehjes dhe e drejta e informimit, edhe pse të garantuara në Kushtetutë nuk kanë gjetur...

Aksidentoi të miturin dhe u largua nga vendngjarja, në kërkim polici

Një punonjës i policisë së Pogradecit është shpallur në kërkim për shkelje të rregullave të qarkullimit dhe largim nga vendi i aksidentit. Agjencia e Mbikëqyrjes...

Sofja dëbon 70 diplomatë rusë, Petkov: Punonin kundër interesave të Bullgarisë

Pa dhënë shumë detaje, kryeministri në ikje i Bullgarisë, Kiril Petkov njoftoi se po dëbonte nga vendi 70 diplomatë të akredituar në ambasadën ruse...

TË FUNDIT

Mediat institucione shantazhi, raporti: Gazetarët censurohen, AMA politik

Media në Shqipëri ka bërë hapa prapa. Liria e shprehjes dhe e drejta e informimit, edhe pse të garantuara në Kushtetutë nuk kanë gjetur...

Aksidentoi të miturin dhe u largua nga vendngjarja, në kërkim polici

Një punonjës i policisë së Pogradecit është shpallur në kërkim për shkelje të rregullave të qarkullimit dhe largim nga vendi i aksidentit. Agjencia e Mbikëqyrjes...

Sofja dëbon 70 diplomatë rusë, Petkov: Punonin kundër interesave të Bullgarisë

Pa dhënë shumë detaje, kryeministri në ikje i Bullgarisë, Kiril Petkov njoftoi se po dëbonte nga vendi 70 diplomatë të akredituar në ambasadën ruse...

Zyrtari italian: Të gjendet një zgjidhje për dialogun Kosovë-Serbi

Italia inkurajon dialogun Kosovë-Serbi dhe se për këtë çështje duhet të gjendet një zgjidhje. Kështu u shpreh nënsekretari Ministrisë së Punëve të Jashtme të Italisë,...

Investitor strategjik për Pallatin e Brigadave, kthehet në pikë turistike

Ministria e Kulturës i ka hapur rrugën menaxhimit të integruar Pallatit të Brigadave, me partner strategjik, me arsyetimin se ky ansambël historik duhet të...