Mes rrezikut dhe pasionit, fotografi Clark zbulon bukuritë e oqeanit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Fotografi nga Hawaii, Clark Little, njihet për imazhet e tij mahnitëse të cilat i shkrep mes dallgëve  më të fuqishme dhe më të rrezikshme në Tokë.

Së fundmi ai ka publikuar një libër të titulluar ‘Arti i Dallgëve’ ku  zbulon imazhe unike, të frikshme e të bukura në të njëjtën kohë.

Fotografi sjell dëshmi të 15 viteve punë në përpjekje për të fiksuar bukuritë e oqeanit.

 “Goditja e dallgës në breg është e bukur dhe e frikshme në të njëjtën kohë” tregon Clark duke shtuar se ai ka mësuar sesi të bëjë sërf dhe sesa shumë i pëlqen  të jetë aty të fotografojë ngjyrat e bukura të ujit.

Libri i tij përmban 150 fotografi unike mes dallgëve. Ai mbështetet edhe nga profesionistët.

Clark është aq i lidhur me atë që sheh , saqë i duket kaq e natyrshme,” shprehet Kelly Slater serfist profesionist.

Një tjetër serfist  Laird Hamilton shprehet se fotografia e Little i jep atij mundësinë për të ekzaminuar bukurinë dhe kompleksitetin e oqeanit në një mënyrë që është e pamundur  ta eksplorosh kur bën sërf.

 

LEXONI GJITHASHTU:


Etiketimet

Aksidentoi të miturin dhe u largua nga vendngjarja, në kërkim polici

Një punonjës i policisë së Pogradecit është shpallur në kërkim për shkelje të rregullave të qarkullimit dhe largim nga vendi i aksidentit. Agjencia e Mbikëqyrjes...

Sofja dëbon 70 diplomatë rusë, Petkov: Punonin kundër interesave të Bullgarisë

Pa dhënë shumë detaje, kryeministri në ikje i Bullgarisë, Kiril Petkov njoftoi se po dëbonte nga vendi 70 diplomatë të akredituar në ambasadën ruse...

Zyrtari italian: Të gjendet një zgjidhje për dialogun Kosovë-Serbi

Italia inkurajon dialogun Kosovë-Serbi dhe se për këtë çështje duhet të gjendet një zgjidhje. Kështu u shpreh nënsekretari Ministrisë së Punëve të Jashtme të Italisë,...

TË FUNDIT

Aksidentoi të miturin dhe u largua nga vendngjarja, në kërkim polici

Një punonjës i policisë së Pogradecit është shpallur në kërkim për shkelje të rregullave të qarkullimit dhe largim nga vendi i aksidentit. Agjencia e Mbikëqyrjes...

Sofja dëbon 70 diplomatë rusë, Petkov: Punonin kundër interesave të Bullgarisë

Pa dhënë shumë detaje, kryeministri në ikje i Bullgarisë, Kiril Petkov njoftoi se po dëbonte nga vendi 70 diplomatë të akredituar në ambasadën ruse...

Zyrtari italian: Të gjendet një zgjidhje për dialogun Kosovë-Serbi

Italia inkurajon dialogun Kosovë-Serbi dhe se për këtë çështje duhet të gjendet një zgjidhje. Kështu u shpreh nënsekretari Ministrisë së Punëve të Jashtme të Italisë,...

Investitor strategjik për Pallatin e Brigadave, kthehet në pikë turistike

Ministria e Kulturës i ka hapur rrugën menaxhimit të integruar Pallatit të Brigadave, me partner strategjik, me arsyetimin se ky ansambël historik duhet të...