Artikulli i NYT për çështjen McGonigal, Meta: Të ngrihet menjëherë komisioni hetimor

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta komentoi artikullin e fundit  të prestigjiozes amerikane New York Times, kushtuar aferës së ish-zyrtarit të  FBI-së, Charles McGonigal dhe lidhjes së tij me kreun e qeverisë shqiptare Edi Rama.

Në një deklaratë për mediat, Meta theksoi se duhet të ngrihet menjëherë një komision hetimor në lidhje me këtë çështje pasi sipas tij është kjo është një aferë që dëmton shtetit.

Meta ndër të tjera u shpreh i bindur se Rama do të largohet nga posti.

- Advertisement -

“Deklaratat e tij të mbrëmshme ishin tepër skandaloze sepse paska lënë takim me agjentin  e lartë të FBI-së thjesht nga një mesazh. Për këtë takim nuk kishte informacion asnjë ambasadë por në dijeni do të ishin persona privatë, bashkëpunëtorë të Edi Ramës, ku në artikullin NYT janë të përfshirë disa herë si personi A si personi B për të gjitha veprimet e tyre bashkëpunuese me agjentin e FBI-së për interesin e Ramës dhe favoret që i kanë bërë atij.

Prokurorët e thonë shumë qartë artikulli për lidhjen mes Ramës dhe agjentit. Përfitimet e paligjshme që ka realizuar ky politika në vend të vendit, të pluralizmit politik, në dëm të shteti dhe me qëllim shkatërrimin e demokracisë e bëjnë me emergjente si asnjëherë tjetër ngritjen e komisionit hetimor parlamentar.”- tha Meta.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi, nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Italia, vendi i parë perëndimor që ndalon ChatGPT

Italia është bërë vendi i parë perëndimor që ka bllokuar chatbot-in e avancuar ChatGPT. Autoriteti italian i mbrojtjes së të dhënave tha se kishte...

Bardh Sejdari tregon për “Barometrin” sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet

Bardh Sejdari ka treguar në emisionin “Barometri” se sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet. Ai ka bërë një analizë të shkurtër se sa shkon...

TË FUNDIT

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi, nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Italia, vendi i parë perëndimor që ndalon ChatGPT

Italia është bërë vendi i parë perëndimor që ka bllokuar chatbot-in e avancuar ChatGPT. Autoriteti italian i mbrojtjes së të dhënave tha se kishte...

Bardh Sejdari tregon për “Barometrin” sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet

Bardh Sejdari ka treguar në emisionin “Barometri” se sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet. Ai ka bërë një analizë të shkurtër se sa shkon...

Rritet shqetësmi për kostot e jetesës në Tiranë, si ndryshoi në matjet e Barometrit?

Shqetësimi i qytetarëve për koston e jetesës në kryeqytet është rritur. Të ndarë sipas gjinive 32.8% e atyre që mendojnë kështu janë meshkuj, ndërsa...

A është përmirësuar transporti publik në kryeqytet? E zbulon Barometri

Transporti publik është renditur si një nga problematikat kryesore sa i përket qytetarëve të Tiranës. 13.4% e të pyeturve nga Barometri i përkasin gjinisë femërore,...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×