Atentati në Dukagjin| Njëri nga autorët vetëdorëzohet, të tjerët në kërkim

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa
  • Martin Qershija – 28 vjeç
  • Edmond Nika – 29 vjeç
  • Kujtim Dholla – 25 vjeç
  • Çesk Serraj – 36 vjeç

Këta persona janë shpallur në kërkim në lidhje me vrasjen dhe plagosjen e babë e bir, Zef e Gjin Guri, përkatësisht 73 dhe 43 vjeç.

Sipas policisë ngjarja ndodhi në lokal të zonës, dhe 4 personat e shpallur në kërkim janë autorë dhe bashkëpunëtorë për ngjarjen kriminale.

Por, pasi policia publikoi emrat e 4 personave, njëri prej tyre, më saktësisht shtetasi Edmond Nika është paraqitur në komisariatin e Shkodrës duke mohuar akuzat.

- Advertisement -

Për para grupit hetimor 29-vjeçari Nika ka deklaruar se nuk ka lidhje me ngjarjen dhe se në kohën kur ka ndodhur ngjarja ai ka qenë tjetërkund dhe këtë mund ta faktojë përmes pamjeve filmike.

Nga provat e mbledhura në vendngjarje dhe informacioneve të siguruara, policia ngre dyshimet se vrasja mund të jetë kryer për prishjen e pazareve të drogës dhe kultivimin e hashashit në këto zona.

Shënjestra e atentatit mendohet se ka qenë 43-vjecari Gjin Guri, person me precedent penalë, pasi në vitin 2015 ka shkëmbyer edhe zjarr me skuadrën e Policisë, në aksionin anti kanabis të asaj kohë.

Ai ishte dënuar me vendim të formës se prerë më 7 vjet e dy muaj burg për “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake” dhe “Kanosje”. Po ashtu në vitin 2021 shtetasit Gjin Guri i është vendosur tritol në hyrje të banesës.

Momentalisht, i plagosuri ndodhet në spitalin e Traumës, pasi ka marrë disa dëmtime nga plumbat, të cilat i morën jetën babait 73-vjeçar.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shkarkohet drejtori i burgut të Fushë-Krujës

Është shkarkuar drejtori i burgut të Fushë-Krujës, Durim Toska. Sipas burimeve, mësohet se Toska është shkarkuar nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, me propozim të...

Iu bë atentat, ndërron jetë kushëriri Ardian Nikulaj. Gjendet makina e djegur

Ka ndërruar jetë në spital shënjetra e atentatit të mbrëmjes së sotme në Lezhë, Eno Nikulaj. Burime bëjnë me dije se policia ka gejtur një...

Vdekja e Lear Kurtit, Prençi: Sipas raportit, kishte dëmtime me mjete prerëse

Komisioneri kundër torturës te institucioni i Avokatit të Popullit, Ahmet Prençi, është shprehur se sipas raportit të mjekësisë ligjore, në trupin e Lear Kurtit,...

TË FUNDIT

Shkarkohet drejtori i burgut të Fushë-Krujës

Është shkarkuar drejtori i burgut të Fushë-Krujës, Durim Toska. Sipas burimeve, mësohet se Toska është shkarkuar nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, me propozim të...

Iu bë atentat, ndërron jetë kushëriri Ardian Nikulaj. Gjendet makina e djegur

Ka ndërruar jetë në spital shënjetra e atentatit të mbrëmjes së sotme në Lezhë, Eno Nikulaj. Burime bëjnë me dije se policia ka gejtur një...

Vdekja e Lear Kurtit, Prençi: Sipas raportit, kishte dëmtime me mjete prerëse

Komisioneri kundër torturës te institucioni i Avokatit të Popullit, Ahmet Prençi, është shprehur se sipas raportit të mjekësisë ligjore, në trupin e Lear Kurtit,...

U qëllua me breshëri kallashnikovi nga një BMW, si ndodhi atentati ndaj Eno Nikulaj

Euronews Albania ka mësuar detaje të reja në lidhje me atentatin e rëndë të ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në qytetin e Lezhës. Gazetari...

Avokati: S’do ta merrja asnjëherë në mbrojtje një vrasës gjakftohtë si Naim Musreli

Avokati Gentian Rumano refuzoi publikisht në emisionin “Review” në Euronews Albania që të merrte në mbrojtje një person si Naium Murseli, i cili organizoi...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×