‘Babai ka qenë përdore me të bijën’, e afërmja e 7-vjeçares: S’po mbahet përgjegjësi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ilrjana Kuçana e afërme e 7-vjeçares që humbi jetën 4 ditë më parë në Himarë, tregoi se në vendin ku ndodhi ngjarja tragjike veç prindërve kanë qenë edhe shumë të afërm të vajzës, të cilët siç tha kanë parë fakte shumë të rënda.

Ajo u shpreh se ngjarja nuk ishte neglizhencë prindërimi, teksa tregoi se i ati i vajzës ka qenë përdore me të bijën duke u larë në momentin që është futur skafi i Arjan Tases dhe i ka ndarë.

“Bledi ka qenë përdore me të bijën, kanë qenë bashkë dhe ja kanë marrë nga duart. E imagjinon dot çfarë do të thotë të vijnë e të të marrin fëmijën nga duart. E imagjinon sa të sigurt jemi sot”, tha ajo.

- Advertisement -

Ajo kërkoi që të mbahet përgjegjësi morale dhe institucionale nga instancat shtetërore lidhur me ngjarjen e rëndë që ka shkatërruar një familje dhe ka tronditur gjithë opinioni publik.

“Nuk dua ta politizoj por kërkojmë mbajtje përgjegjësish morale dhe institucionale. Kryeministri vazhdonte me gjuhë urrejtje kur ende s’kishin mbaruar homazhet për Jonadën. Duhet të dorëhiqeshin të paktën ministri i Brendshëm dhe i Turizmit. Dikush duhet të mbajë përgjegjësi institucionale që kjo mos t’u ndodhë Jonadave të tjera”, tha ajo.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

‘Më erdhi në zyrë dhe më takoi’, Rama tregon si u njoh me ish-zyrtarin e FBI-së

Kryeministri Edi Rama ka treguar sesi u takua për herë të parë me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal. Në një intervistë për emisionin "Now" në...

Rama për mosballafaqimin me opozitën: Palo nivel, nuk meritojnë të sqarohen me mua

Kryeministri Edi Rama tha në “Now me Erla Mëhillin” se nuk ka shkuar Kuvend për t’u ballafaquar me opozitën sepse deputetët e kanë ulur...

Ekskluzive | Rama: Pse nuk shkova në Kuvend dhe e vërteta ime për dosjen McGonigal

Kryeministri Edi Rama është përballur në “Now me Erla Mwhillin” me pikëpyetjet e ngritura rreth ccwshtjes McGonigal. Ai ka folur për skandalin me ish-zyrtarin e...

TË FUNDIT

‘Më erdhi në zyrë dhe më takoi’, Rama tregon si u njoh me ish-zyrtarin e FBI-së

Kryeministri Edi Rama ka treguar sesi u takua për herë të parë me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal. Në një intervistë për emisionin "Now" në...

Rama për mosballafaqimin me opozitën: Palo nivel, nuk meritojnë të sqarohen me mua

Kryeministri Edi Rama tha në “Now me Erla Mëhillin” se nuk ka shkuar Kuvend për t’u ballafaquar me opozitën sepse deputetët e kanë ulur...

Ekskluzive | Rama: Pse nuk shkova në Kuvend dhe e vërteta ime për dosjen McGonigal

Kryeministri Edi Rama është përballur në “Now me Erla Mwhillin” me pikëpyetjet e ngritura rreth ccwshtjes McGonigal. Ai ka folur për skandalin me ish-zyrtarin e...

Bushati godet deputetët: Kuvendi, një neveri

Analisti Andi Bushati e cilësoi një “neveri” Kuvendin. Në “Now me Erla Mëhillin” ai u përplas me zv. kryetaren e Kuvendit, Ermonela Felajn për çështjen...

“Mos gënje për Ramën”, Felaj debat me Shehajn: Berisha në dijeni për paratë ruse

Zëvendëskryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj ka debatuar me deputetin e Partisë Demokratike, Agron Shehaj në emisionin "Now" në Euronews Albania, në lidhje me çështjen...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×