Balenciaga skandalizon me çantat $1,790 dollarëshe me dizajn si ‘Qese Plerash’

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dëshironi të blini një çantë elegante si qese plehrash? Balenciaga me sa duket ka vendosur të bëjë një lëvizje që shumë njerëzve nuk i ka pëlqyer aspak!

Rrjeti është çmendur me komente negative kundër stilistëve spanjollë teksa marka e famshme e luksit po shet qesen e plehrave më të shtrenjtë në botë, e cila quhet “Qeska e Plehrave” ose ‘Trash Bag’ në gjuhën origjinale.

Artikulli do të shitet për çmimin e lartë prej $1.790 dollarë dhe është i disponueshëm në disa ngjyra.

- Advertisement -

Kur u pyet për aksesorin e shtrenjtë, drejtoresha kreative e Balenciaga, Demna Gvasalia, tha për Women’s Wear Daily se “Nuk mund të humbisja një mundësi për të bërë qesen e plehrave më të shtrenjtë në botë, sepse kujt nuk i pëlqen një skandal i modës?”

Njerëzit në rrjete sociale janë tërbuar nga ky veprim duke e quajtur shtëpinë e modës absolutisht jo-sensitive dhe veprimin për të nxjerrë në treg një produkt të tillë ‘absolutisht pa shije dhe të pandjeshëm ndaj krizës aktuale’.

Një përdorues tha: “Ata me të vërtetë po përpiqen të tallen me konsumatorët në këtë pikë.”

Ndërkohë, një tjetër shkroi se: “Kam 40 prej tyre. Janë nën lavamanin tim”.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Interi, mbrojtja më e mirë në Evropë: Vetëm 1 gol në 5 javë

Interi i Simone Inzaghit në sezonin e ri është rikthyer me një tjetër fytyrë, një skuadër kompetitive në kampionatin Italian. Zikaltrit kanë arritur të...

Sulmi në Veri, Hovenier: SHBA e konsideron akt kriminal, palët të qetësojnë situatën

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier, ka dhënë një deklaratë për mediat pas takimit që ka zhvilluar me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani. Ai...

Ambasadori amerikan në Kosovë: Nuk kishim informacion paraprak, do ta parandalonim

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier, ka dhënë një deklaratë për mediat pas takimit që ka zhvilluar me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani. “Sapo...

TË FUNDIT

Interi, mbrojtja më e mirë në Evropë: Vetëm 1 gol në 5 javë

Interi i Simone Inzaghit në sezonin e ri është rikthyer me një tjetër fytyrë, një skuadër kompetitive në kampionatin Italian. Zikaltrit kanë arritur të...

Sulmi në Veri, Hovenier: SHBA e konsideron akt kriminal, palët të qetësojnë situatën

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier, ka dhënë një deklaratë për mediat pas takimit që ka zhvilluar me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani. Ai...

Ambasadori amerikan në Kosovë: Nuk kishim informacion paraprak, do ta parandalonim

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier, ka dhënë një deklaratë për mediat pas takimit që ka zhvilluar me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani. “Sapo...

Von Cramon i “tregon” pamjet e terroristëve Borrell: Po këta kur do t’i sanksionojmë

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka shpërndarë në platformën X videon  e grupit terrorist të cilët ditën e diel organizuan...

Mori 300 mijë paund në shtëpinë e Sterling, autori dyshohet se fshihet në Shqipëri

Një prej autorëve të grabitjes së banesës së futbollistit anglez Raheem Sterling, dyshohet se fshihet në Shqipëri. Autoritetet policore kanë vijuar hetimet, ndërsa zbuluan...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×