English

Balla: Mos u habisni kur BE të shpallë non grata Berishën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla hodhi akuza ndaj kreut të PD, Sali Berisha se ka bërë gjithçka kundër interesave të Shqipërisë.

- Advertisement -

Në fjalën e tij nga foltorja e Kuvendi Balla e cilësoi të turpshme që Berisha të jetë në Kuvend ndërsa është shpallur non grata nga SHBA ndërsa paralajmëroi se Sali Berisha do të shpallet non grata edhe nga Bashkimi Europian.

“Është për turpin e këtij kuvendi që një “non grata” të shpallur nga SHBA, dhe Britania e Madhe dhe mos u habisni edhe nga BE, vijon të livadhisë i qetë”, tha Balla.

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në Kuvend u shpreh se kryeministri Edi Rama është një alet i presidentit serb, Aleksandër Vuçiç.

Berisha nënvizoi se flamuri i vërtetë i kësaj qeverie është flamuri serb.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×