Ku veprojnë bandat shqiptare, ‘The Sun’: Po ‘marrin’ narko-tregun 5 miliardë £

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bandat e ndryshme që veprojnë në Mbretërinë e Bashkuar, mes të cilave edhe ato shqiptare, kanë zonat e tyre të influencës.

Kështu shkruan gazeta prestigjioze britanike “The Sun”, në një artikull që mban titullin “Rrugët e Turpit”, për shkak të pranisë së theksuar të kriminalitetit.

- Advertisement -

Sa i takon grupit shqiptar Hellbanianz, ai vepron në bllokun e kullave të kompanisë “Gascoigne”, në zonën Barking, në lindje të Londrës.

Sipas gazetës, që e shoqëron artikullin me foto, banda ballkanase preferon makinat e shpejta tip “Bentley” dhe mburret për përdorimin e Kallashnikovëve.

Duke iu referuar fotove, të postuara nga vetë bandat në rrjetet sociale, “The Sun” shkruan se grupi kriminal është i armatosur deri në dhëmbë.

“Lartë në bllokun e kullave “Gascoigne”, në Barking, gangsterët shqiptarë janë në prag të marrjes nën kontroll të tregtisë së kokainës në Mbretërinë e Bashkuar, me vlerë 5 miliardë paund”, vijon gazeta.

Ajo shton se edhe pse shëtisin me “Rolls Royce” dhe “Bentley”, Hellbanianz janë ushtarë rruge, që shërbejnë si krahu i armatosur i mafies shqiptare.

Krahas drogës, grupet shqiptare kryejnë edhe grabitje të armatosura në Londër dhe thuhet se takohen në pabin “Kings Lounge”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

“Shtëpi bari” me vlerë mijëra paund, arrestohet 31-vjeçari shqiptar në Britani

Ekskluzive | Raporti i SHISH jep alarmin, bandat shqiptare po fuqizohen

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Erdogan emëron për herë të parë një grua në krye të Bankës Qendrore të Turqisë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka emëruar këtë të premte Hafize Gaye Erkanin, ish-zyrtare ekzekutive për financa në Shtetet e Bashkuara, si guvernatore të...

Balerina këshillon: Çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime

Balerina Rexhina Çuko është shprehur se çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime në mënyrë që marrëdhënia të funksionojë. E ftuar në emisionin “Good Morning...

“Shoku im ka gjithë jetën që fle në aneks”, Psikologu: E ka gruan dominante…

Psikologu Edmond Dragoti ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të premteje në “Good Morning Albanians”, për të folur rreth një studimi i cili thoshte...

TË FUNDIT

Erdogan emëron për herë të parë një grua në krye të Bankës Qendrore të Turqisë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka emëruar këtë të premte Hafize Gaye Erkanin, ish-zyrtare ekzekutive për financa në Shtetet e Bashkuara, si guvernatore të...

Balerina këshillon: Çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime

Balerina Rexhina Çuko është shprehur se çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime në mënyrë që marrëdhënia të funksionojë. E ftuar në emisionin “Good Morning...

“Shoku im ka gjithë jetën që fle në aneks”, Psikologu: E ka gruan dominante…

Psikologu Edmond Dragoti ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të premteje në “Good Morning Albanians”, për të folur rreth një studimi i cili thoshte...

Holandezët do të dërgojnë anije shpëtimi dhe pompa uji në Ukrainë

Holanda po dërgon dhjetëra varka, pompa uji dhe pajisje të tjera rezistente ndaj ujit në Ukrainë për të ndihmuar në operacionet e shpëtimit pas...

Çiftet që flenë në dhoma të ndara përmirësojnë marrëdhënien e tyre

Gjumi në dhoma të ndara për shkak të një partneri që gërhet mund të përmirësojë marrëdhëniet e njerëzve në vend që të shënojë fundin,...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×