Befason Reali, synon mesfushorin e Juventusit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mediumi spanjoll “Diario AS” sugjeron se mesfushori i Juventusit, Manuel Locatelli shihet si një opsion i Carlo Ancelottit për tu transferuar te Real Madridi.

Mesfushori italian mbush 25 vjet muajin e ardhshëm dhe u transferua te Juventusi nga Sassuolo në vitin 2021 në formë huazimi me të obligimin për ta bërë transferimin permanent në vitin 2023 për një total prej 30 milionë eurosh dhe bonuset, raporton KosovaPress.

Locatelli gjithashtu ishte i lidhur me një kalim te Arsenali, i cili kishte provuar të siguronte shërbimet e tij para se të transferohej te Juventusi, duke ofruar më shumë para.

- Advertisement -

Tani thuhet se Real Madridi është duke e monitoruar atë, por vetëm si alternativë e zgjidhjeve të para që shihen favorite nga kampioni evropian.

Opsionet e preferuar janë argjentinasi, Enzo Fernandez, i cili momentalisht gjendet te Benfica, dhe ylli i Anglisë e Borussia Dortmundit, Jude Bellingham.

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

54-vjeçari dhunon të riun në Tiranë, i merr me forcë varësen nga qafa

Një 54-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi i mori me forcë varësen e qafës një 25-vjeçari. Shtetasi R.K., së bashku me një person...

Balena-spiune shfaqet sërish në brigjet e Suedisë, shërbimet sekrete në alarm

Një balenë-spiune ruse është lokalizuar në ditët e fundit në brigjet e Suedisë nga një organizatë që punon pikërisht për ta gjurmuar atë. E njohur...

As Shqipëria, as Maqedonia e Veriut! Ja cili shtet i afrohet BE

Mali i Zi është shteti më i avancuar kandidat në procesin e zgjerimit të Bashkimit Evropian dhe është i pari në radhë për t’u...

TË FUNDIT

54-vjeçari dhunon të riun në Tiranë, i merr me forcë varësen nga qafa

Një 54-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi i mori me forcë varësen e qafës një 25-vjeçari. Shtetasi R.K., së bashku me një person...

Balena-spiune shfaqet sërish në brigjet e Suedisë, shërbimet sekrete në alarm

Një balenë-spiune ruse është lokalizuar në ditët e fundit në brigjet e Suedisë nga një organizatë që punon pikërisht për ta gjurmuar atë. E njohur...

As Shqipëria, as Maqedonia e Veriut! Ja cili shtet i afrohet BE

Mali i Zi është shteti më i avancuar kandidat në procesin e zgjerimit të Bashkimit Evropian dhe është i pari në radhë për t’u...

Presidentja Osmani merr pjesë në samitin e liderëve të Komunitetit Politik Evropian

Me ftesë të organizatorëve të Komunitetit Politik Evropian, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Kishinau të Republikës së Moldavisë...

“Do zgjidhim problemet me BE-në” – Fjalimi i parë i Erdogan pas rizgjedhjes

Presidenti turk u prit me ovacione në daljen e parë publike në Ankara, pas rizgjedhjes historike. Duke iu drejtuar Unionit të Dhomave të Tregtisë dhe...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×