English

Bëri 7 fëmijë me vajzën e tij, babai përdhunues transferohet në një burg të rregullt

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Austriaku famëkeq Josef Fritzl që mbajti vajzën e tij rob për 24 vjet dhe e përdhunoi mijëra herë, duke bërë dhe shtatë fëmijë me të, mund të zhvendoset nga paraburgimi psikiatrik në një burg të rregullt, vendosi një gjykatë të enjten.

- Advertisement -

Vendimi, megjithatë, përcakton që Josef Fritzl, 88 vjeç, do të duhet të marrë pjesë rregullisht në psikoterapi dhe t’i nënshtrohet vlerësimeve psikiatrike gjatë një periudhe prove 10-vjeçare në burg, njoftoi Austria Press Agency.

Kërkesa për lirimin e tij nga paraburgimi u refuzua, por vendimi është ende një fitore për ekipin ligjor të Fritzl, pasi kushtet në një burg të rregullt konsiderohen një përmirësim në krahasim me kontrollet e rrepta në një institucion psikiatrik.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?