Berisha: Thoni rroftë drejtësia se iu mbyllen dosjet, ata te 313 janë më mirë se ju

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sali Berisha nga foltorja e Kuvendit hodhi akuza në drejtim të drejtësisë si dhe ministrit të Drejtësisë Ulsi Manja.

Berisha tha se mazhoranca është krenare me drejtësinë, pasi sipas tij ajo drejtësi po iu mbyll dosjet.

“Ulsi, krimi elektoral i yti do të ndjekë gjithë jetën ty, se 10 herë më mirë të ishte Ymer Lala në atë vend sesa ti, të jesh i qartë është më sinqertë e ti je hipokrit. Kjo nuk është dita e drejtësisë, si mund të jetë dita e drejtësisë? Është dita e turpit. Merret dhe arrestohet Gjushi, po Erion Veliaj, a nuk është shumëfish i Gjushit? A nuk është njeriu që po taton qytetarët e Tiranë 18 euro më shumë për djegësin që nuk ekziston mbi tokë. Veliaj që thoshte skapin e kam në dorë dhe do t’ia vërsul Dukës së futbollit? Tani me cilën drejtësi vini ju në parlament, më thoni ju mua? Ç’lidhje keni ju me drejtësinë, të gjithë jeni kontigjent për 313. Prandaj thoni rroftë drejtësia se për ju dosjet mbyllen, se për ju nuk ka dosje, nuk guxojnë”, – tha Berisha.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×