Bislimi: Gjobat për targa të paligjshme do të jenë 150 euro 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Bislimi tha se është vendosur që të mos fillohet menjëherë me masat lidhur me marrëveshjen e targave por që procesi të zhvillohet me faza.

“Nga e marta deri më 21 nëntor qytetarët që kanë targa të paligjshme do të marrin paralajmërim, më pas policia do të duhet të shkruajë gjoba sipas ligjit. Me sa di unë gjobat do të jenë 150 euro dhe qytetarët do të marrin udhëzime si të ndërrohen targat ilegale. Kjo do të zgjasë deri më 21 janar, kur do t’u jepen targa të përkohshme”, ka thënë Bislimi duke folur përmes videolidhjes në Konferencën e Sigurisë në Beograd, shkruan Euronews Serbia.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bëri të ditur se vendimi për ndërrimin e targave mbetet në fuqi, por me ndryshime që nënkuptojnë se aplikimi i plotë i targave RKS do të fillojë pas datës 21 prill të vitit të ardhshëm.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Deputetja britanike në mbrojtje të Kosovës, kritika SHBA-BE: Po të na ndodhte ne…

Deputetja britanike Alicia Kearns, mbajti një fjalim mbështetës ndaj Kosovës në debatin e zhvilluar në parlamentin britanik mbi situatën në Veri. Kearns, e cila është...

Incidenti vdekjeprurës me trena në Indi, mbi 100 trupa të paidentifikuar

Autoritetet indiane bënë thirrje të vazhdueshme më 6 qershor që familjarët të ndihmojnë në identifikimin e mbi 100 trupave që ende kanë mbetur në...

Braverman: Pritet valë e re emigrantësh shqiptarë, çfarë tregoi studimi në Kukës

Sekretarja e Brendshme britanike, Suella Braverman, ka paralajmëruar një valë të re emigrantësh shqiptarë që pritet të kalojnë Kanalin e Le Mans-it këtë verë. Sipas...

TË FUNDIT

Deputetja britanike në mbrojtje të Kosovës, kritika SHBA-BE: Po të na ndodhte ne…

Deputetja britanike Alicia Kearns, mbajti një fjalim mbështetës ndaj Kosovës në debatin e zhvilluar në parlamentin britanik mbi situatën në Veri. Kearns, e cila është...

Incidenti vdekjeprurës me trena në Indi, mbi 100 trupa të paidentifikuar

Autoritetet indiane bënë thirrje të vazhdueshme më 6 qershor që familjarët të ndihmojnë në identifikimin e mbi 100 trupave që ende kanë mbetur në...

Braverman: Pritet valë e re emigrantësh shqiptarë, çfarë tregoi studimi në Kukës

Sekretarja e Brendshme britanike, Suella Braverman, ka paralajmëruar një valë të re emigrantësh shqiptarë që pritet të kalojnë Kanalin e Le Mans-it këtë verë. Sipas...

Sulmi në digën në Ukrainë, reagon BE: Krim lufte, Rusia do të mbajë përgjegjësi

Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel ka reaguar pas sulmit rus në digën e Nova Kahovkës të Ukrainës. Në një postim që ka bërë në...

Vjosa Osmani takon Lajçak dhe Eskobar

Presidentja e  Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim këtë të martë përfaqësuesin special të BE-së për Dialog, Miroslav Lajçak, si dhe të dërguarin...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×