English

‘Blindohet’ Gjykata e Fierit, vrasësi Azgan Mërnica njihet sot me masën e sigurisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e sotme në Gjykatën e Fierit mbahet seanca për vlerësimin e masës së sigurisë për 23-vjeçarin Azgan Mërnica, i cili vrau pak ditë më parë me armë zjarri efektivin e “Shqiponjave”, Novruz Cenaliaj.

- Advertisement -

Sipas burimeve, bëhet me dije se Mërnica është transportuar drejt gjykatës së Fierit nën masa të rrepta sigurie.

Ai është shoqëruar nga disa furgonë policie, për t’i paraprirë çdo situate të paparashikuar dhe i veshur me jelek anti-plumb.

I riu e ka pranuar krimin dhe nuk ka shfaqur shenja pendese gjatë dëshmisë në Polici.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?