English

Blindohet Parlamenti për protestën, opozita kërkon 5 orë leje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qindra efektivë nga Policia e Tiranës dhe Forcat e Sigurisë Kombëtare do të angazhohen ditën e enjte për protestën e thirrur nga opozita para Parlamentit.

- Advertisement -

Organizatorët e kësaj proteste kanë kërkuar 5 orë leje, leje e cila është miratuar.

Në perimetrin e parlamentit janë instaluar kamera me rezolucion lartë për të identifikuar lëvizjet e protestuesve.

Gjithashtu, në rast incidentesh në gatishmëri do të jenë edhe forcat RENEA.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?