Bllokimi mjeteve ujore, Xhameta: Tek ne jo, në Jug edhe mund të jetë shkelur ligji

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Skerdilajd Xhameta, përfaqësues i mjeteve sportive ujore që operon në zonën e Durrësit tha se inspektimet nga policia ka pasur gjatë gjithë kohës, edhe përpara se të ndodhte tragjedia në Potam.

Ai e cilësoi të padrejtë penalizimin e të gjitha bizneseve të kësaj fushë për shkak të një aksidenti, ndërsa theksoi se puna në biznesin që drejton është ndërprerë dhe të gjitha mjetet ujore janë të parkuara në breg.

Xhameta theksoi se për drejtimin e mjeteve ujore kanë rregulla të shkruara të cilat zbatojnë me përpikëri, por ai nuk e përjashtoi që në raste të caktuara, siç tha, në Jug mund të jetë shkelur ligji.

- Advertisement -

I pyetur nëse ka një kriter mosha për përdorimin e mjeteve lundruese, nisur nga fakti se në bregdetin e jugut shpesh janë parë edhe adoleshentë duke i drejtuar, Xhameta tha se kjo nuk ka ndodh asnjëherë pasi rregullorja e ndalon. Por nuk e përjashtoi se në bregdetin e jugut dhe motorët privatë mund të ketë ndodhur që të jetë shkelur ligji.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Aksident i trefishtë në Durrës

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e të enjtes në Durrës. Ngjarja ka ndodhur te Kodra e Rrashbullit. Një person ka mbetur i lënduar. Lajmi në përditësim...

Vendeve afrikane u mungon qasja në vaksinën kundër kolerës

Agjencia e shëndetit publik e Afrikës thotë se vendet me shpërthime vdekjeprurëse të kolerës në kontinent nuk kanë qasje të menjëhershme në vaksina, në...

Restaurohet Muzeu Kombëtar | Ambasadorja e BE: Po punojmë edhe në 11 bashki të tjera

Fasada e Muzeut Historik Kombëtar dhe ndërtesa e institutit të ish-të përndjekurve politikë do të restaurohen falë programit "Eu4culture". Ambasadorja e Bashkimit Europian, Christian Hohmann...

TË FUNDIT

Aksident i trefishtë në Durrës

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e të enjtes në Durrës. Ngjarja ka ndodhur te Kodra e Rrashbullit. Një person ka mbetur i lënduar. Lajmi në përditësim...

Vendeve afrikane u mungon qasja në vaksinën kundër kolerës

Agjencia e shëndetit publik e Afrikës thotë se vendet me shpërthime vdekjeprurëse të kolerës në kontinent nuk kanë qasje të menjëhershme në vaksina, në...

Restaurohet Muzeu Kombëtar | Ambasadorja e BE: Po punojmë edhe në 11 bashki të tjera

Fasada e Muzeut Historik Kombëtar dhe ndërtesa e institutit të ish-të përndjekurve politikë do të restaurohen falë programit "Eu4culture". Ambasadorja e Bashkimit Europian, Christian Hohmann...

A ka marrë një ftesë nga Kombëtarja? Bruno Dita flet për “Kubin Sportiv”

Futbollisti i Shkëndijës së Tetovës, Bruno Dita deklaroi se e priste një ftesë nga ekipi Kombëtar, por diçka e tillë nuk ndodhi. Në emisionin "Kubi...

Të pathënat e çështjes “McGonigal”, kryeministri Edi Rama flet sonte në “Now”

Çështja "Mcgonigal" ka shkaktuar "kaos" në politikën shqiptare, teksa edhe seanca e sotme plenare në parlament është shoqëruar me tensione mes mazhorancës dhe opozitës,...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×