English

Bllokohen 3 “Jet ski” në Shëngjin, gjobë drejtuesve për mungesë dokumentacioni

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia Kufitare në Shëngjin ka bllokuar 3 mjete lundruese “Jet ski” në zonën e quajtur, “Rana e Hedhun”.

- Advertisement -

Gjatë verifikimeve, u konstatua se drejtuesit e tyre nuk kishin dokumentacionin përkatës.

3 drejtuesit e mjeteve lundruese, janë ndëshkuar me masa administrative 10.000 dhe 20.000 lekë të rinj.

Në plazhet në vend, prej disa ditësh është ndaluar lundrimi i skafeve, pas ngjarjes së rëndë të regjistruar në Himarë, ku humbi jetën një 7-vjeçare.

 

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?