Bota uron mbretin, Von der Leyen, Scholz dhe Zelensky, mesazhe urimi Charles III

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të sapo kurorëzuar, mbreti Charles III dhe mbretëresha Camilla përshkuan shëtitoren “The Mall” deri në pallatin Buckingham, në një procesion të shoqëruar nga forcat e armatosura.

Më pas, turma njerëzish hynë në shëtitore pasi dy monarkët e rinj ishin larguar. Ndërkohë, nga mbarë bota kanë vërshuar urimet.

“Kurorëzimi është një testament ndaj forcës afatgjatë të monarkisë britanike. Një simbol i stabilitetit dhe vazhdimësisë”, ka komentuar Ursula von der Leyen në Twitter.

- Advertisement -

Nga Nairobi, në Kenia, kancelari gjerman Olaf Scholz uroi mbretin Charles.

“Është me rëndësi fakti që ai është dikush i angazhuar ndaj bashkëpunimit mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Evropian dhe që ka një agjendë për avancimin e mbrojtjes nga klima”, tha Olaf Scholz, kancelar i Gjermanisë.

“I uroj mbretit Charles III një mbretërim të suksesshëm, popullit britanik prosperitet dhe që të arrijmë fitoret së bashku”, u shpreh Volodymyr Zelensky, president i Ukrainës.

Ndërkohë, turistë të shumtë ndoqën kurorëzimin e mbretit në Shtëpinë Blu, në fshatin Vishri, në Rumani. Kjo pronë në fshatin e rajonit të Transilvanisë i përket Charles III.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Nga 21 janari te puna e SPAK, mesazhet e Ramës për drejtësinë e re në Kongresin e PS

Kryeministri Edi Rama tha në Kongresin e PS se reforma e suksesshme në Drejtësi është bërë vetëm falë PS dhe qeverisjes së majtë. Sipas Ramës,...

Barometri: Socialistët shohin më pak korrupsion se të tjerët në vendin tonë!

Në mes të të gjithë të pyeturve nga Barometri në Euronews Albania, për perceptimin e lartë të korrupsionin në vend, ata që dallojnë në...

Të rinjtë perceptojnë më pak korrupsion në vend!

Në analizën e të dhënave të fundit mbi perceptimin e korrupsionit në vendin tonë, rezulton se të rinjtë janë grupmosha që perceptojnë më pak...

TË FUNDIT

Nga 21 janari te puna e SPAK, mesazhet e Ramës për drejtësinë e re në Kongresin e PS

Kryeministri Edi Rama tha në Kongresin e PS se reforma e suksesshme në Drejtësi është bërë vetëm falë PS dhe qeverisjes së majtë. Sipas Ramës,...

Barometri: Socialistët shohin më pak korrupsion se të tjerët në vendin tonë!

Në mes të të gjithë të pyeturve nga Barometri në Euronews Albania, për perceptimin e lartë të korrupsionin në vend, ata që dallojnë në...

Të rinjtë perceptojnë më pak korrupsion në vend!

Në analizën e të dhënave të fundit mbi perceptimin e korrupsionit në vendin tonë, rezulton se të rinjtë janë grupmosha që perceptojnë më pak...

Korrupsioni në Shqipëri në nivele maksimale, ja çfarë thonë qytetarët

Barometri në Euronews Albania pasi mati besimin e qytetarëve për SPAK dhe institucioneve të reja të drejtësisë, të cilat rezultuan në nivelet më maksimale,...

Arrestimi i Gëzim Çelës në Kosovë, reagon ministri Balla

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas arrestimit në Kosovë të Gëzim Çëlës, i cili njihej edhe si “baroni” i Fushë Kuqes. Përmes një...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×